ZTE Eco-Mobius – kolejny koncepcyjny projekt modułowego smartfona

13 Lis 2013

Niedawno wracałem do modułowych koncepcji smartfonów za sprawą projektu Ara Motoroli, opartego o wizję zwaną Phonebloks. Teraz czas na prototyp od ZTE Corporation. Jak widać, pomysł składanego urządzenia jest przyszłościowy, gdyż zainteresowanie jest spore. ZTE to jeden z większych chińskich dostawców telekomunikacyjnych. Markę możecie kojarzyć z modułów 3G lub smartfonów oraz sprzętu sieciowego. Ich telefony to budżetowe produkty. Oferują też urządzenia Mi-Fi, czyli mobilnych hotspotów. Raczej nie powiążemy brandu z segmentem premium.

Wizja urządzenia modułowego nazwanego Eco-Mobius zwróci jednak waszą uwagę. Smartfon tej konstrukcji składa się z czterech głównych części: ekranu, rdzenia, kamery i baterii. Inaczej niż Phonebloks, które składało się z doczepianych kawałków, ZTE proponuje moduły wsuwane w torowe sloty. Elementy takie jak procesor, GPU, pamięć RAM, mogą być umieszczone i utrzymane magnetycznie. W projekcie widać też jak rozmieszczone będą części. Wszystko ma swoje miejsce i jest wymienialne lub umożliwia dołożenie kości. 

Nie ma też problemu jeśli chodzi o dobór przekątnej ekranu. Wolisz korzystać z optymalnej wielkości, wybierasz wersję 4.9 calową. Lubisz korzystać z urządzenia wielkości phabletu? Wtedy zainteresuje cię wyświetlacz 5.8 calowy. Nawet fani tabletowych rozmiarów znajdą coś dla siebie. ZTE prezentuje prawie nawet 8-calową edycję. Potrzebujesz urządzenia na daleką podróż? Też nie będzie problemu z dołożeniem kolejnych fragmentów. To samo tyczy się szybszego procesora – wystarczy go wymienić, a całość ma od razu funkcjonować.

Koncepcja powtarza wszystko co do tej pory widzieliśmy w poprzednich pomysłach w nieco innej, ale zbliżonej formie. Chyba jest szansa na to, że doczekamy się w końcu składanego smartfona.

źródło: ZTE, Yanko Design via dvice.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *