Yomee – maszyna do robienia naturalnego jogurtu

27 Wrz 2017

Yomee

Maszyn i ekspresów do przygotowywania różnych potraw i posiłków jest całe mnóstwo, ale ostatnio przybywa AGD z nowym przeznaczeniem (bardziej niszowym). Systemy do tworzenia jogurtów nie są niczym nowym, ale najwyraźniej można tu zaproponować coś o wiele lepszego. Yomee chce być “pierwszym na świecie automatycznym ekspresem do robienia jogurtów”. Oczywiście w domowych warunkach. O włączaniu jogurtów do diety mówi się od dawna, ale większość tych kupnych ma w sobie sporo cukru, tłuszczu i innych niepotrzebnych składników. Lepiej przygotować je naturalnie.

Yomee to maszynka do przygotowywania jogurtów w bardziej naturalny sposób. Z takim składem, jaki organizm przyjmie najlepiej, czyli bez zbędnych dodatków utrzymujących świeżość. Lecker Labs skonstruowało sprzęt, w którym większość parametrów możemy kontrolować i tworzyć sobie równie dobre jogurty, a przy tym o wiele zdrowsze i bogatsze w pożądane składniki. Do tego wszystkiego wyjdzie nam taniej, bo po pewnym czasie koszt się zwróci i będziemy ograniczeni jedynie cenami poszczególnych składowych.

Yomee

Jak działa Yomee? W bardzo prosty sposób. Wybieramy zawartość, czyli wlewamy mleko, aktywujemy podgrzewanie i dodajemy do konkretnej temperatury odpowiednie kultury bakterii. Ustalamy w aplikacji rodzaj jogurtu i czekamy aż przez 6 godzin wszystko się połączy się w pierwszym etapie. Maszyna doprowadzi wszystko do idealnego stanu, ale wypić zawartość można dopiero po 48 godzinach (fermentacja). Dosyć długo, ale inaczej się nie da. To naturalny proces, w którym mleko musi przejść swoje, aby szczepy bakterii odpowiednio się rozwinęły. Saszetki smakowe mają wzbogacić jogurt, ale można potem dodawać owoce, ziarna i płatki. Podobnie zresztą z cukrem. Nie ma tu żadnych odpadów.

Czy warto inwestować w taki artykuł gospodarstwa domowego? Chyba tylko wtedy, gdy pijemy dużo jogurtów, chcemy odżywiać się całkowicie naturalnymi składnikami i nie mamy czasu na zabawy. Yomee proponuje automat za 149$, natomiast na Kickstarterze będzie można go zamówić w przedsprzedaży jeszcze taniej. Według przeliczeń producenta, przygotowanie własnego jogurtu tym robotem ma kosztować 1/3 przeciętnych cen sklepowych. Mamy też pewność zawartości. Ja domowe jogurty przygotowuje w swoim multicookerze Redmond Skycooker.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *