Yeelight Smart Yuba – smart łazienka z sufitu

11 Lut 2019

Yeelight Smart Yuba smart łazienka

Nasze domy można już w stosunkowo łatwy sposób przemienić w inteligentne wnętrza. Im więcej modułów posiada platforma, tym więcej możliwości ma nasze smart mieszkanie. Zwykle trzeba zainstalować sporo gadżetów, by te zajęły się odpowiednimi działaniami. Także w łazience można instalować takie systemy. Yeelight stworzył kombajn, który zajmie się kilkoma zadaniami z jednego miejsca, a konkretnie sufitu łazienki.  Yeelight Smart Yuba oświetli, ogrzeje i przewietrzy pomieszczenie!

 Yeelight Smart Yuba – smart łazienka przez sufit

Yeelight to marka Xiaomi, która specjalizuje się w oświetleniu. Ich najnowszy wyrób to coś wykraczającego poza standardy segmentu smart home. Producent zaprojektował sufitowy moduł, oferujący kilka funkcji. Najważniejszymi z nich będą: inteligentne światło, wentylacja wnętrza oraz ogrzewanie. Wszystkie z praktycznym zastosowaniem do łazienki, gdzie przyda się każda z opcji. Sprzęt all-in-one ma tak naprawdę aż osiem funkcji, ale trio najważniejszych wyróżnia się zastosowaniem.

tekst alternatywny

Lampa LED dostosuje rodzaj światła (głównie w ramach jasności). Wszystko jest dostarczane z góry w formie sporego plafona (podobny zamocowałem pod szafkami w kuchni – wiem ile potrafi dać światła!). Grzanie z góry jest w stanie w trzy minuty zaoferować 15°C (japoński silnik Nidec, przeliczenia dla 5 m kwadratowych), więc w trakcie wycierania będziemy mieli komfort i poczucie ciepła. Zastosowano tu specjalne płytki ceramiczne. Pozostało wietrzenie, czyli pozbywanie się wilgoci. I tutaj też jest ciekawie. Połączenie z wentylacją oraz trzystopniową pracą może usuwać nadmiar pary. W trybie Turbo Storm z aż 300 m3 na godzinę! Wciąż dbając o odpowiednią temperaturę wnętrza.

Cały system Yeelight Smart Yuba współpracuje z panelem na ścianę lub aplikacją mobilną dla platformy MIJIA (z Mi Home). Można zatem sterować funkcjami z poziomu telefonu, a firma oferuje też asystenta głosowego Xiao AI. Kompatybilność z MIJIA ma dać też możliwość budowania smart scen dla inteligentnej automatyki. Kompleksowo i odważnie! W tej chwili rozwiązanie zbiera fundusze w serwisie Youpin. W crowdfundingu zebrano wystarczająco dużo środków (20 raz więcej niż w minimum). Cena to 599 janów, czyli niecałe 90 dolarów… To oczywiście koszty przedsprzedażowe, ale i tak cena finalna będzie niska (jak to w przypadku azjatyckich wyrobów). Produkty mają trafić do pierwszych fundatorów już w marcu.

tekst alternatywny

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

  1. witam,
    gdzie mogę szukać(link) technicznej specyfikacji w/w heat`era ponieważ zamierzam kupić ale u mnie w domu zamontowany jest system rekuperacji i nie wiem czy te dwa systemy będą ze sobą współpracować – chodzi mi o przepustnice przy wylocie z heatera czy jest i na jakiej zasadzie działa oraz o możliwość współpracy z ze sterownikiem termicznym w/w sytemu – bardzo mi na tym zależy proszę o pomoc, Jacek 601967044

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *