Xiaomi MiniJ – pralka na ścianę

2 Lip 2018

Xiaomi rozbudowuje ostatnio sekcję artykułów gospodarstwa domowego i to we wszelkich możliwych obszarach. Jest tu też sporo rozwiązań inteligentnych. Chiński gigant ma sporo podmarek i w ten sposób dywersyfikuje nieco sprzedaż oraz obecność na rynku. Na przykład w 2016 roku stworzono przenośną pralkę MiniJ na blat, a teraz zmodyfikowano konstrukcję, wieszając ją na ścianie! Nowy MiniJ to nietypowa pralka w kształcie kropli wody.

Urządzenie należy do bardzo kompaktowych, a co za tym idzie, wykona raczej małe prania. System ma oczywiście typowy wsad frontowy, a główną różnicą jest fakt, że nie trzeba się do pralki schylać. Zwieszona na wysokości rąk ułatwi obsługę (jak w pralniach samoobsługowych – niedaleko mnie otworzyli właśnie taki punkt). Sprzęt AGD ma też dotykowy, nowoczesny panel LED do programowania. Został on wkomponowany w drzwiczki. Widać, że kwestie estetyki miały tu znaczenie. Wielu producentów dba o design, ale raczej w kwestii urządzeń do salonu. MiniJ chce zadbać o wnętrze naszej łazienki.

W środku też nowocześnie, bo wykorzystano silnik bezszczotkowy (Direct Drive –  jak w topowych modelach konkurencji). O tych mechanizmach już zdarzało mi się na blogu pisać. Generalnie chodzi o lepszą wydajność, bo zużywane jest mniej energii i generowane jest mniej hałasu. Xiaomi proponuje ten wyrób na razie tylko na Chiny, ale stosunkowo szybko kolejne rozwiązania wychodzą na rynek globalny, więc można się spodziewać MiniJ także w innych miejscach. Model wyceniono na poniżej 400 dolarów (w przeliczeniu z juanów), więc koszty są rozsądne. Trzeba jednak pamiętać, że to malutka pralka dla singla, więc cenę należy rozpatrywać inaczej.

Do dyspozycji jest 8 trybów prania (do maks 95°C) z opcjami doboru pod rodzaj materiału. Przed instalacją trzeba jednak pamiętać o doprowadzeniu wody, a ta musi być raczej schowana w ścianie, by zachować ogólny ład. To z kolei oznacza, że trzeba będzie dokonać w typowym domu pewnych przeróbek, czyli podciągnięciu rurek lub przewodów wyżej (lub je maskując). Ne wspomniano nic o funkcjach smart, które do topowych pralek wkraczają już od kilku lat. Może to nie jest czas na aż takie eksperymenty dla i tak nietypowej pralki. Xioami to przede wszystkim tani sprzęt, a tutaj firma lekko wychodzi poza swoje schematy. Zastanawiam się obrazki są rzeczywiste, a w rzeczywistości pralka nieco większa niż na materiałach promocyjnych.

źródło: youpin.mi.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *