Xiaomi Mi Ninebot Plus

3 Lip 2017

Ninebot Plus

Mobilność to nie tylko przenośne gadżety, ale również łatwość i szybkość w przemieszczaniu się. Przyznam, że przeróżne seagwaye zainteresowały mnie dopiero od generacji, które są bardziej miniaturowe, jak np. Nineboty od Xiaomi. Przyglądam im się coraz baczniej, bo jestem poważnie zainteresowany takim środkiem lokomocji. Najnowsza generacja pojazdu kusi jeszcze bardziej, ponieważ chiński producent przygotował kilka fajnych usprawnień i to tych naprawdę praktycznych.

Cała konstrukcja nowego Mi Ninebota Plus (następcy Ninebota Mini zaprezentowanego w zeszłym roku) opiera się o ten sam schemat, ale odpowiednio dopracowany. To wciąż niewielki sprzęt z uchwytem między kolana. Skuterek jeździ na 11-calowych kółeczkach z antypoślizgowymi oponkami. Otrzymał też nowe, bardziej elastyczne i wzmocnione podwozie. Ma wytrzymać ciężar do 100 kilogramów. Sam nie jest specjalnie ciężki, bo waży tylko 16 kg. Wciąż jedynie w bieli, ale ta nadaje mu charakteru.

Ninebot Plus

Ninebot Plus ma ułatwić transport również z zakupami. Specjalne modyfikacje z opcją przewożenia zakupów to fajny dodatek, gdy nie starcza nam rąk do dźwigania. Oprócz tego Xiaomi przyszykowało sporo innych funkcji. Przyszykowano specjalny pilocik, który pozwala na zdalne sterowanie, ale jego głównym celem jest namierzanie użytkownika, by za nim podążać. Jest tryb podążania za właścicielem, czyli pod wspomniany już wózek z zakupami (pomieści 20 kg). Jest też miejsce na nową kamerkę Mi Ninebot Plus Camera, ale nie widać, by można było skorzystać z nagrywania podczas jazdy, raczej tylko bez “kierowcy na pokładzie”. System nowego Ninebota uczy się sposobu poruszania się użytkownika (uczenie maszynowe), dostosowując do tego kilka parametrów: prędkości, równoważenia oraz sił hamowania.

Teraz najważniejsze, czyli zasięg oraz prędkości. Ninebot Plus może rozpędzić się do maksymalnie 18 km/h. Całkowicie naładowany akumulatorek pozwoli na wykonanie ok. 35 kilometrów (baterię ładuje się 5.5h). Skuterek pojawi się na rynku 11 lipca, ale mowa tylko o rynku chińskim, gdzie wyceniono Ninebota na 3499 juanów. To poniżej 2000 złotych.

źródło: MIUI

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *