Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Wyze Thermostat jest smart i kosztuje 49.99$
Android

Wyze Thermostat jest smart i kosztuje 49.99$ 

Nie wiem dokładnie dlaczego, ale polubiłem markę Wyze. Zwykle skupiam uwagę na producentach z wyższej półki, ale oferta i strategia firmy z Seattle mi się podoba. Oferowane są tu budżetowe moduły do smart domu, dzięki czemu tematem unowocześniania wnętrza może zainteresować się znacznie szersze grono klientów. Najnowszym produktem, który trafił właśnie do przedsprzedaży jest Wyze Thermostat, czyli inteligentny termostat.

Wyze Thermostat

Wyze Thermostat za 50$

Na rynku jest już sporo smart termostatów. Niektóre (zwłaszcza te lepsze) są nie tylko inteligentne w ramach zdalnej obsługi i współpracy z aplikacjami lub zewnętrznymi platformami dla smart domów, ale też potrafią uczyć się codziennego funkcjonowania domowników. Wyze Thermostat został wyceniony na niecałe 50 dolców, więc nie możemy od niego wymagać aż takich rzeczy, choć opracowywane są algorytmy uczenia, więc wraz z jakąś aktualizacją może być ciekawie. W ofercie usług są jednak wszystkie standardowe opcje, na które liczymy po podpięciu ogrzewania do sieci Wi-Fi.

Na automatyzację i harmonogramowanie możemy liczyć. Zdalny dostęp, czy po prostu kontrolę z ekranu telefonu, także. Warto przypomnieć, że Wyze ma już sporo smart modułów, więc wszystko można połączyć w ekosystemie. Na razie nie widzę jednak ciekawego związku między nimi, by powiązać pracę termostatu z kamerkami. Może z czujnikami? Trzeba by ocenić już w praktyce, czy jest jakiś sens budowania akcji w reakcji na ruch. Pewnie można takie rzeczy sobie ustawić, ale mam na myśli sensowność. W przyszłym roku Wyze chce sprzedawać czujniki 3 w 1, gdzie będzie ocena temperatury, ruchu oraz wilgotności, a z takimi danymi automatyka termostatu ma już do zaoferowania więcej.

Wyze Thermostat z Alexą i Asystentem Google

Smart oznacza też, że Wyze jest gotowe na integrację z zewnętrznymi platformami. Wyze Thermostat będzie współpracował z Alexą oraz Asystentem Google, czyli reagował na komendy głosowe. Będzie zatem można regulować temperaturę poleceniami. Tutaj połączenie z innymi urządzeniami (już nie tylko Wyze) przez Google Home lub Alexę powinna dać więcej możliwości. Termostat od Wyze ma też swój własny ekranik, więc można spokojnie do niego podejść i regulować ciepło w ten sposób. Producent obiecuje też łatwą instalację. Trochę szkoda, że premiera dopiero w grudniu. Późnym sezonem grzewczym i to jeszcze przedsprzedaż głównie w USA.

źródło: wyze.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.