Wyze Person Detection – smart czujnik obecności

11 Lip 2019

Wyze się nie zatrzymuje i cały czas rozwija ofertę możliwości swoich smart modułów dla budżetowej platformy smart home. Kolejnym “ficzerem” ekosystemu ma być czujnik obecności z algorytmami Sztuczne Inteligencji dla kamerek marki. Wyze Person Detection ma dorzucić trochę więcej opcji do całego systemu, by ten jeszcze lepiej monitorował sytuację wewnątrz mieszkania. Cały Wyze jest super opcją dla osób dopiero wkraczających w świat inteligentnego domu, ale też tych, którzy chcą zbudować taką sieć sporo taniej lub szerzej. Im tańsze urządzenia, tym więcej można ich wprowadzić do domu.

Wyze Person Detection

Wyze Person Detection

Producent zaktualizował firmware platformy kamerek, by nowe czujniki ruchu mogły współpracować z kamerkami Wyze Cam v2 (ta w kształcie sześcianu) i Wyze Cam Pan (obrotowa wieżyczka). Jest to oczywiście update bezpłatny, rozszerzający funkcje kamer. Oprogramowaniem zajęło się Xnor.ai, dzięki któremu nie potrzebny jest upgrade hardware’u. Myślę, że specjalnie dokładnie nie trzeba opisywać przeznaczenia nowych funkcji. Jak sama nazwa wskazuje, Person Detection ma wykrywać w kadrze ludzi. Poziom reakcji powinien dzięki temu wejść na wyższy poziom czujności.

Wyze Person Detection umożliwi powiadamianie właścicieli wnętrza o wykryciu osób przez monitoring. Wszystko w czasie rzeczywistym, czyli praktycznie natychmiastowo. Od razu uda się też podejrzeć sytuację i ocenić, czy to ktoś obcy, czy “swój”. Software będzie tagował nagrane materiały, więc późniejsze ich przeszukiwanie ma być łatwiejsze. Jeśli będziemy chcieli odszukać fragmenty z postaciami na video to ich identyfikacja będzie szybsza. Użytkownicy Wyze bardzo prosili o detektor ludzkiej sylwetki, gdyż potencjał ma swoje zalety. Wyze są tanie, ale nie muszą być słabe. Software’owo można, jak widać, dorzucić im nowe funkcje bez podnoszenia kosztów.

Jedyne co trzeba zrobić to wgrać nowy firmware przez aplikację Wyze na smartfony z iOS lub Androidem. W programie powinien się zresztą pokazać sygnał, że takowy update jest już dostępny. Producent obiecuje, że niebawem w ofercie znajdą się budżetowe smart żarówki Wyze, więc warto śledzić aktywność marki.

źródło: wyze.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *