Wyze Lock – budżetowy smart zamek

4 Gru 2019

Wyze to stosunkowo świeża marka w segmencie smart home, ale radząca sobie na nim coraz lepiej (nie licząc problemu usunięcia wykrywania osób przez kamerki z powodu nie przedłużenia licencji). Wszystko z uwagi na regularne rozbudowywanie ekosystemu urządzeń oraz niskich cen. Strategia firmy zakłada dostęp do smart urządzeń dla wnętrza za rozsądne pieniądze, a więc dla wszystkich. Najnowszym modułem w tej koncepcji ma być smart zamek Wyze Lock.

Wyze Lock budżetowy smart zamek

Wyze Lock – smart zamek za 90$

Inteligentne zamki są jednymi z ważniejszych elementów smart sieci. Można w niej dziś wprowadzić mnóstwo różnych rozwiązań, ale obok oświetlenia, ogrzewania, rolet, smart gniazdek i kamerek to jedne z popularniejszych urządzeń. Wyze ma już sporo z wymienionych i pokazuje, że będzie rozszerzać ofertę. Przyszła poda na wejście do mieszkania. Wyze Lock to bezprzewodowy model z sensorami i zdalnym dostępem przez smartfon, czyli kolejna składowa zabezpieczeń. W tej sekcji marka ma kilka produktów. Będą teraz wspólnie jeszcze ciekawsze. Opcjonalnym dodatkiem ma tu być też klawiatura do wprowadzania kodu.

System ma oczywiście działać w zasięgu Wi-Fi i pasować do większości zamków. Wyze Lock powstał we współpracy z Lockin. Firmom udało się stworzyć wspólny model, który otrzymał dostęp przez aplikację Wyze. Myślę, że tą drogą uda się powiązać w pracy z pozostałymi rozwiązaniami Internetu Rzeczy Wyze (są tu: Wyze Cam, Wyze Bulb, Wyze Plug, Wyze Sense). Na smartfonie można przeglądać historię wejść i wyjść, dzielić się wirtualnymi kluczami, uzbrajać system zdalnie. Zamek posiada funkcje autolock, czyli automatycznego zamykania po wyjściu z domu. Ma zakres funkcji adekwatny do swojej ceny. Producent zapewnia, że zainstalujemy go w 15 minut.

Wyze Lock z Asystentem Google i Alexą

Obecnie trwają jeszcze testy funkcjonalności, by w lutym 2020 w sprzedaży był dopracowany mode. Na przyszły rok Wyze planuje też sprzedaż Wyze Lock Keypad i wdrożenie kompatybilności z popularnymi platformami smart home. Ma tu być działanie z Asystentem Google oraz Alexą. Będzie można sterować zamkiem głosowo. Normalny klucz też jednak będzie dalej funkcjonował.

Co jeszcze warto wiedzieć o Wyze Lock? Jest to sprzęt działający z Bluetooth i Zigbee, więc do podłączenia do sieci WI-Fi wymaga mostka do gniazdka (jest on jednak w pudełku). Moduł pracuje na czterech bateriach AA przez ok. 4 miesiące typowego użytkowania. Całość ma działać na zasadzie automatyki, a więc bez potrzeby robienia czegoś manualnie. Wyze wyczuje (zapewne telefon) domowników przechodzących obok urządzenia, by zabezpieczyć po nich wejście. Lock posiada nawet sensory pozycji drzwi, więc ma całkiem ciekawy system czuwania. Przez telefon możemy tworzyć chwilowy dostęp na podany kod, by przesłać go na innych smartfon. Do tego będzie potrzebny Wyze Lock Keypad.

źródło: wyze.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *