Urbanears Rålis – głośnik niczym”torebka”

8 Maj 2019

Mobilność zawsze miała znaczenie, zwłaszcza dla muzyki. W poprzednim wieku alternatywą dla Walkmana był Boombox, czyli brak ograniczeń jeśli chodzi o dzielenie się kawałkami. Taka była moda, że noszony na ramieniu sprzęt (głównie na reklamach, gdzie promowana podręczność gadżetu) miał cieszych uszy szerszego grona. Na ulicy mógł denerwować, ale najbliższa paczka miała fun. Dzisiaj taką rolę przejmują bezprzewodowe głośniki o znacznie mniejszych gabarytach. Pojawiają się jednak i większe propozycje. Urbanears Rålis ma grać długi czas, a do tego być wygodny w transporcie.

Głośnik Urbanears Rålis

Urbanears Rålis z Bluetooth 5.0

Firmie Urbanears udało się zaprojektować ciekawy głośnik bezprzewodowy. Z przodu wygląda jak nowoczesna torebka, ale już z profilu widać, że ma swój rozmiar. Nadal są to jednak akceptowalne wymary, zwłaszcza, że estetycznie jest bardz atrakcyjnie. Minimalistycznie, czyli bardzo ładnie. Rålis ma postać prostopadłościanu z rączką i może grać prawie cały dzień. Oczywiście przez Bluetooth, czyli ze smartfonów i innych odtwarzaczy z tym protokołem. Głośnik powinien prezentować się dobrze w ręce, ale też na półce, czy dowolnie wybranym miejscu. Wbudowany akumulator daje mu pełną elastyczność co do ustawień.

Na górze i z boku znajdzą się panel sterowania oraz przyciski. Bezprzewodowość to główna opcja, ale nie jedyna. Z tyłu złącza, m.in AUX oraz port USB. Bluetooth 5.0 to gwarancja lepszych właściwości połączenia. Nie tylko z uwagi na lepszy zasięg, pewniejsze połączenie i większą energooszczędność, ale także dodatkowych opcji. Muzyka puszczana na głośniku może być z nawet trzech różnych smartfonów (2 przez BT i jeden przez AUX), dając szansę na tworzenie wspólnych playlist. To coraz częściej pojawiający tryb pracy w gadżetach audio. Jedno ładowanie ma wystarczyć na 20 godzin ciągłego grania.

Głośnik Urbanears Rålis

Akumulator może posłużyć też jako bank energii przez wspomniany już wyżej USB. Jako, że jest to sprzęt także na zewnątrz, otrzymał certfikację wodoszczelności na poziomie IPX2. Nie można go zanurzać, ale w razie lekkiego deszczu uda się go szybko uratować. Ewentualnie mamy nie bać się zachlapań gdzieś blisko basenu. Wewnątrz jest para “tweeterów” 5W i 10W woofer. Zakres częstotliwości 50-20000Hz. Do wyboru będzie kilka wariantów kolorystycznych: Slate Blue, Haute Red lub Mist Grey. Wszystkie wycenione na 199$. Warto dopisać, że Urbanears Rålis waży prawie 3 kilogramy. Szwedzka firma rywalizuje w tym segmencie, m.in. z rodzimym rywalem, tj. Eneby od IKEA.

źródło

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *