Tablety Fire z Show Mode

28 Cze 2018

Nawet nie jestem zaskoczony tą informacją. Amazon postanowił stworzyć specjalny tryb na swoje tablety Fire, zamieniający je w stacja dla smart domu. Tryb Show Mode ma przekształcić ekrany w inteligentne stacje w stylu Echo Show, czyli smart głośniki z ekranowym interfejsem.

Amazon Show Mode Charging Dock

Rodzina modeli Echo z ekranami. Od lewej: Echo Show, Fire HD ze stacją Show Mode Charging Dock i Echo Spot.

Fajna opcja, ale nic nowatorskiego. W zasadzie naturalny rozwój ekosystemu, umożliwiający szerszy zasięg platformie Amazona, której głównym elementem jest oczywiście asystentka głosowa Alexa. Wszyscy interesujący się segmentem smart home, wiedzą, że tablety już od dawna posiadają możliwości kontrolowania nowoczesnego mieszkania, ale teraz mają w sobie funkcje Echo w nieco przystępniejszej formie (to akurat największa zaleta, choć możliwości jest nieco mniej niż w normalnych Echo Show).

Co jednak na plus? Przede wszystkim większy ekran, czyli większa powierzchnia na system (tutaj oczywiście nakładka systemowa, czyli klon rozwiązania ze stacji z ekranem). Potrzebna jest jednak stacja, ponieważ tablet jest tu teoretycznie użytkowany nieco intensywniej. Tak w sumie to uzyskujemy nic więcej jak aktualizację systemu pod nowe (stare) możliwości. Stacja Show Mode Charging Dock współpracuje z tabletami Fire HD 8 i Fire HD 10. Aż dziwię się, że Google nie zaproponowało tego w tabletach na Androida wcześniej. Trzeba jednak dodać, że sam pomysł na rynku już się pojawił, a wcześniej zaproponowało go Lenovo w modelu Home Assistant Pack (różnica jest taka, że tam tablet z Androidem podłączano do kolumienki z głośniczkiem). Google zaatakowało Smart Display’ami, ale są to droższe rozwiązania. Wychodzi na to, że ewolucja pomysłu dojdzie do formatu tabletu, czyli do punkt wyjścia. Lepiej przecież wyciągnąć tablet ze stacji i bawić się nim dalej (robiąc też inne rzeczy), niż kotwiczyć wyświetlacz, ograniczając jego możliwości. Jedyną szansą dla wyrobów typu Echo Show lub Smart Display jest bardzo niska cena. Wydaje mi się wręcz, że to koniec dla modelu Echo Show, dla którego nie przewiduję drugiej generacji.

Amazon Show Mode Charging Dock

Tablety Fire mają już w sobie Alexę (kwestia czasu by trafiły szerzej, a od niedawna są już na iOS), więc wkrótce przerobimy większość tabletów w smart stację dla inteligentnego domu z obsługą i nasłuchem Alexy. Wada? Prawdopodobne system mikrofoników, które w głośnikach są jednak duuużo lepsze. Może podstawki muszą być w nie wyposażane, a dopinany będzie tylko tablet z ekranem? Stacje Show Mode Charging Dock mają regulowane element, więc można ustawić kąty dla ekranu. A jak ceny? Za moduł do Fire HD 8 trzeba zapłacić 40 dolarów, a za większy niecałe 55$. Sądzę, że zestawy z tabletami będą tańsze niż gdybyśmy kupowali oba elementy oddzielnie. Wysyłka dopiero od 12 lipca, natomiast update softu już 2 lipca.

źródło: Amazon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *