Soundesk – głośnik w nóżce stylowego stolika

3 Maj 2019

Soundesk

Stylowy sprzęt we wnętrzu to dla wielu osób bardzo ważna kwestia podczas wyboru elektronicznego wyposażenia. Jest już kilka marek, które od razu kojarzymy ze świetnym designem, a przy okazji adekwatną jakością. Mam na myśli zarówno wykończenie, jak i właściwości RTV. Na Kickstarterze znalazłem bardzo ciekawy wyrób, mogący śmiało aspirować do grona estetycznych, efektownych i atrakcyjnych modeli głośników do nowoczesnego mieszkania. Soundesk ma grać muzykę w każdą stronę i być jednocześnie nóżką stolika.

Soundesk – stylowy głośnik jak coffe table

Pomysł firmy z Hong Kongu jest bardzo prosty. Ukryć głośnik w wyposażeniu wnętrza, ale w mniej typowy sposób. Już od dawna można wbudować/zabudować głośniki, powiesić na ścianie TV imitujący obraz, czy potraktować sprzęt jak dekorację dla domu. Soundesk od Coolgeek ma stożkowy, przyjemny kształt i jest podstawą dla szklanego, okrągłego stolika. Minimalistycznie, ale zgrabnie. To oczywiście bezprzewodowa propozycja z protokołem Bluetooth. Wewnątrz znajdą się głośniki w kompozycji: subwoofer 40W, 2x pełnozakresowe 15W i 2x wysokotonowe 5W. Mówimy o 35 Hz to 18 kHz. Całość z graniem w każdym kierunku.

tekst alternatywny

Producent opisuje Soundesk jako perfekcyjne połączenie sztuki, audio i praktycznego modułu. Wykorzystana tu jest strategia marek oferujących bardzo drogie urządzenia, licząc na zainteresowanie podobnej grupy odbiorców. Już od dawna klienci zwracają uwagę również na kwestie designu. To oznacza, że sprzęt musiał zostać zbudowany z wysokiej jakości materiałów. Głośnik został bardzo dobrze wykończony, ale i wyważony. Bluetooth 4.2 ma pozwolić streamować muzykę np. ze smartfona, tabletu, czy komputera. Jest jeszcze wyjście AUX do przewodowego podpinania źródeł. Akumulator 4400 mAh pozwala na swobodne ustawienia w pomieszczeniu, ale wymaga wtedy okresowego ładowania.

W crowdfundingu Soundesk wyceniono na 399$. Finalna cena ma wynieść 699$ i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze sztuki trafią do fundatorów jeszcze w sierpniu. Zajrzałem jeszcze z ciekawości na stronę producenta i okazuje się, że to nie pierwszy stolik z wbudowanym głośnikiem tej marki. Wcześniejsze generacje były jednak bardziej klasyczne. Najnowsza generacja jest dużo nowocześniejsza jeśli chodzi o bryłę.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *