Soundbar LG z AI Room Calibration

30 Gru 2019

Zbliżają się targi CES 2020, więc coraz więcej marek będzie zdradzać informacje na temat swoich nowych produktów, które zostaną zaprezentowane w Las Vegas. Na amerykańskiej imprezie regularnie z nowościami pojawia się LG. Na Consumer Electronics Show koreańska marka przedstawi swój nowy smart soundbar z technologiami AI Room Calibration, które wypełnią pomieszczenie dźwiękiem Hi-Res Audio wykorzystując jego akustykę.

LG AI Room Calibration

LG AI Room Calibration

Rozwiązania do optymalizacji dźwięku względem miejsca w pokoju, w którym umieszczamy głośnik, nie są nowatorskie, bo trafiły już do kilku inteligentnych modeli z asystentami głosowymi. Swoje możliwości pokazało tu Apple w HomePodzie, Amazon w Echo Studio, czy Google w Home Max dzięki rozwiązaniom Smart Sound (z Uczeniem Maszynowym). LG postanowiło wdrożyć podobny system do soundbara pod TV. Segment modeli premium z oferty 2020 ma uwzględniać AI Room Calibration.

LG AI Room Calibration ma dopasowywać audio do potencjału, jakim dysponuje pokój. Hardware ma wykorzystać Sztuczną Inteligencję, by wypełnić pomieszczenie możliwie najlepiej zoptymalizowanymi efektami. Czyżby wkrótce nie trzeba będzie zatrudniać specjalisty do kalibracji dźwięku sprzętu grającego? Tematem zajmie się elektronika i software, prawdopodobnie dostosowując system lepiej od człowieka. Ma to być oczywiście funkcja kierowana do audiofila, potrzebującego perfekcyjnych ustawień w odbiorze dźwięku. Na razie nie jestem w stanie potwierdzić efektywności nowej generacji , ale należy założyć, że dzięki niej poprawimy audio.

LG AI Room Calibration smart soundbar

System LG pod Dolby Atmos i DTS:X

Będzie też szybciej niż zrobiłby to specjalista bazujący na doświadczeniach akustycznych. LG chce dostarczyć zestawy soundbarów z subwooferami i dwoma kanałami na tył. Automatyka tak dobierze ustawienia, byśmy nie martwili się konkretnym sytuowaniem poszczególnych głośników. Być może skończy się konieczność dostosowania wystroju i umeblowania pod sprzęt HiFi. Tylne moduły ułożymy w takim miejscu, które nam pasuje. AI Room Calibration ma współpracować z rozwiązaniami Meridian Audio i wspierać przestrzenne Dolby Atmos i DTS:X.

Za jakość odpowiadać ma wspomniany Meridian, co w połączeniu z dopasowaniem kalibracji, powinno dodatkowo podnieść poziom audio. Obiecano tu też zaawansowane przetwarzanie z upscalingiem, podnoszącym wrażenia (napisano: “jak z profesjonalnego studia”). Dodatkiem ma być opcja połączenia z bezprzewodowymi SPK8 Wireless Speakers i 4K Pass-Through (dźwięk wysokiej jakości bez przewodów). Nice! To jeszcze nie wszystko, bo LG nie zapomniało o Asystencie Google, który jest wbudowany w głośnik. Mikrofony z far-field pomogą obsługiwać smart dom poleceniami głosowymi, jak i sam sprzęt audio. BTW: muszę w końcu kupić jakiś soundbar pod swój telewizor. Wybór coraz ciekawszy! Soundbary LG na 2020 to modele SN10YG, SN9YG, SN8YG i SN11RG z 7.1.4. Ciekawe, jakie będą ceny?

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *