Sony SRS-XB402M – smart głośnik z linii Extra-Bass

21 Maj 2019

Sony Extra Bass XB402M z Alexą

Linia Extra-Bass od Sony ma nowego członka rodziny. To bezprzewodowy głośnik SRS-XB402M, pozwalający na osiąganie głębokiego (zwłaszcza jak na swoje gabaryty) basu w terenie. Model Bluetooth otrzymał też do dyspozycji pomoc Alexy, czyli tak, jak na aktualną erę przystało. Asystent głosowy do sterowania muzyką to dziś standard, którego nie wolno lekceważyć.

Sony Extra Bass XB402M z Alexą

Sony EXTRA BASS XB402M ma ciekawą stylistykę. Sam kształt jest raczej typowy, ale detale wpływają na odbiór wzornictwa. Świecące paski LED od razu określą producenta. Z daleka będzie widać, że to model Sony, gdyż żaden inny konkurent nie wykorzystuje takiej estetyki. Elementy te będą oczywiście współgrać z graną muzyką oraz wbudowaną Alexą. To imprezowy produkt, który można będzie spokojnie zabrać ze sobą na plażę i nad wodę. Nie będą straszne mu zachlapania. Do tego zresztą służą głośniki w wersji bezprzewodowej.

Sony Extra Bass XB402M z Alexą

Dźwięk przede wszystkim, więc zajrzymy do środka. Tutaj głośnik ma spełnić oczekiwania fanów brzmienia z dobrym basem. Dwie bierna membrany plus hybrydowy materiał mają poprawiać właściwości audio. Ma być donośnie, ale z wyraźnymi wokalami. Producent zadbał też o przestrzenność. Wrażenie trójwymiarowości ma zapewnić tryb LIVE SOUND. Głośniki wewnątrz są ustawione pod kątem, a technologia przetwarzania sygnału ma być słyszana przez uszy wszystkich osób siedzących wokół gadżetu. Muzyka ma przecież docierać do każdego odbiorcy, a w terenie każdy wybiera najwygodniejsze miejsce.

Alexa od Amazona ma ułatwiać wybieranie utworów i artystów, ale też sterować ustawieniami, np. głośności. Identycznie jak działa to w smart głośnikach. Oczywiście z zakresem “skillów” Echo, ale w edycji bezprzewodowej. Jest jeszcze Spotify Connect do przesyłania playlist ze smartfona. Czas pracy? Jedno naładowanie baterii ma wystarczyć na nawet 12 godzin pracy, czyli praktycznie cały dzień – od świtu do zachodu słońca. Certyfikat IP67 uchroni przed piaskiem i wodą, ale jest jeszcze odporność na wstrząsy. Sprzęt wytrzyma upadek z wysokości 1.22 m (jak dokładnie wyliczone!). Cena? Premiera w lipcu.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *