Smart pralka Samsung WW8800M ze wsparciem AI

6 Wrz 2017

Ostatnia moda na ulepszanie smart wyposażenia to głównie integracja z asystentami głosowymi, które pozwalają na wydawanie urządzeniom poleceń. Na targach IFA 2017 takich gadżetów zaprezentowano sporo. Samsung przywiózł do Berlina całą rodzinę inteligentnego sprzętu dla domu. Niektóre modele to po prostu nowe generacje mniej więcej tych samych rozwiązań, ale jeden element Internetu Rzeczy się wyróżnił. Mowa o pralce WW8800M z pomocą Sztucznej Inteligencji.

Samsung WW8800M

AI (w Polsce powinniśmy stosować skrót SI) to kolejny z trendów w świecie technologii. Wsparcie Sztucznej Inteligencji zaczyna trafiać to równie wielu projektów co wspomniany wcześniej asystent głosowy. Samsung stwierdził, że można to wykorzystać przy praniu. Połączenie sił z AI ma poprawić działanie codziennych czynności, ale właściwie w jaki sposób? W naszych mieszkaniach nie przyzwyczailiśmy się jeszcze do smart sieci IoT (Internet of Things), a innowacyjnymi wydają się komendy Siri, Alexy, Cortany, czy Google Asystenta.

Samsung oferuje w smart pralce tryb QuickDrive, który znacznie zredukuje średni czas prania. W pełni zapakowany bęben skończy robotę w 39 minut (o ponad pół godziny krócej niż wcześniej). Oczywiście bez obniżenia jakości w czyszczeniu, zwiększaniu energii czy wpływu na materiał. Trudno określić w jak to się dzieje, ale wytłumaczeniem tych dodatkowych 31 minut mniej jest zapewne Sztuczna Inteligencja. Nie zabrakło też takich “przeżytków” jak aplikacja na smartfon. Apka Q-rator daje domownikom opcje planowania prań, zdalnego ustawiania programów i wielu innych.

Zdalna obsługa to po prostu wygodne zarządzanie i kontrola pralki. Na ekranie smartfona powinniśmy określić rodzaj wrzuconego ubrania, bo w jakiś sposób AI musi ustawić swoje algorytmy. Na podstawie danych sama wybierze optymalny tryb prania. Telefon będzie przesyłał też powiadomienia, np. o nietypowych problemach z urządzeniem. Tutaj otrzymamy odpowiednie wsparcie i wskazówki dotyczące awarii. Co jeszcze poprawił Samsung w nowej smart pralce WW8800M? Obniżono hałas i zużycie energii. To jednak nie przebije skrócenia czasu pracy i lepszego dbania o naszą odzież dzięki Sztucznej Inteligencji. Na razie koreańska firma nie zdradziła informacji na temat cen i daty premiery swojej nowej pralki.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *