Smart Display LG XBOOM AI ThinQ WK9 z Asystentem Google

19 Lis 2018

LG było jedną z tych marek, które niemal od samego początku odsłony urządzeń Smart Display były na liście partnerów Google. Pośród tych kilku pierwszych producentów koreańska marka wprowadziła swój wyrób najpóźniej – dopiero właśnie dziś. Model LG XBOOM AI ThinQ WK9 to kolejna wersja smart głośnika z ekranem, czyli Google Asystent ze wsparciem wizualnych odpowiedzi oraz interfejsem o znacznie szerszym zakresie funkcji niż sama kolumienka z audio. Oczywiście będzie różnić się od propozycji innych firm głównie poszczególnymi parametrami technicznymi. Platforma pozostanie ta sama.

Smart Display LG XBOOM AI ThinQ WK9

To może właśnie od softu zacznę, gdyż to on jest gwiazdą sprzętu. Wewnątrz Smart Display’ów znajduje się odpowiednio zmodyfikowany Android (mówi się, że Android Things), pozwalający na odpalanie aplikacji przydatnych w smart domu. Nie tylko tych dla gadżetów Internet Rzeczy, ale też YouTube’a, czy programów związanych z czynnościami typowo domowymi. To taki centralny ekran do sterowania inteligentnym wnętrzem i najczęściej użytkowanych funkcji przy użyciu asystenta Google (dodam, że wkrótce mówiącego po polsku). LG WK9 ma przy tym dorzucić część rozwiązań ThinQ (no bo, po co stosowałby to określenie w swoim nazewnictwie?) ze swojej własnej smart sieci. Generalnie skomunikować będzie się można z protokołami Works with Nest, WeMo, Philips Hue, ale też wieloma innymi do budowania smart scen. LG dostarczy obsługę wielu swoich urządzeń dla domu: pralek, lodówek, klimatyzatorów, oczyszczaczy, czy odkurzaczy, które będą ze sobą “rozmawiać”.

LG przygotował smart ekran w innej stylistyce od wariantów Lenovo Smart Display, JBL Link View, czy samego Google Home Huba, ale jeden element pozostaje podobny. To ekran. To jak zostanie opakowany i jaką jakością dźwięku wsparty, zależy już od dobrej woli i standardów producenta. LG twierdzi, że jego XBOOM AI ThinQ WK9 to jeden z lepszych, bo najmocniejszy dźwiękowo smart display. 8-calowy ekran i głośniki 20W mają współtworzyć niezłą jednostkę. Do tego kamerka 5mpx do video połączeń (Google Duo) i rozsądne gabaryty w ciekawej, acz prostej bryle. Wszystko rozwija wbudowany Chromecast, czyli szansa na odpalanie treści z wielu źródeł, m.in. smartfona.

Smart Display LG XBOOM AI ThinQ WK9

To jednak Asystent Google ma wydobyć z tego gadżetu wyjątkowe opcje. Głównie komendy “Hey Google”, których na inteligentne wyświetlacze dla smart domu ma przybywać. Asystent głosowy w ekranie ma zwracać więcej wyników, oferować szerszy zakres odpowiedzi i odróżniać sposób funkcjonowania od głośnika bazującego na samym głosie. WK9 będzie jednym z droższym modeli tego typu, ale dzięki temu zaoferuje lepszej jakości audio. Efekty “premium” ma zagwarantować MERIDIAN. Premiera sprzętu odbyła się w USA, gdzie moduł wyceniono aż na 300$ (ale przez pewien czas obowiązywać będzie tam niższa cena 200$).

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *