Skymount – wiszący smart głośnik Echo

10 Lip 2018

Od kiedy smart głośniki cieszą się większym zainteresowaniem, powstaje o wiele więcej akcesoriów kierowanych do ich posiadaczy. Tutaj też można zaproponować ciekawsze dodatki. Niektóre firmy specjalizują się w bankach energii, które uwalniają konstrukcje od przewodów, inne tworzą różne barwy alternatywnych obudów, a jeszcze inne szukają czegoś nowego. Do takich należą autorzy projektu Skymount, pozwalającego na zawieszenie głośniczka pod sufitem, np. nad stołem.

Skymount Amazon Echo

Wiszące dekoracje to głównie lampy, które przy okazji dają nad blatem oświetlenie. Smart głośniki z kolei stawiamy zwykle w centralnym miejscu pomieszczenia, by asystent mógł dobrze usłyszeć nasze komendy. Skymount proponuje specjalne mocowane do modeli Amazon Echo, które zamiast stać będą sobie efektownie wisieć. Raz, że powinny dać idealnie zlokalizowane źródło dźwięku, np. muzyki (ale i odpowiedzi na nasze pytania), a dwa – nie zajmą miejsca na inne ważne przedmioty, np. zastawę i potrawy. Oszczędność miejsca i w sumie fajna alternatywa. Przy okazji ciekawy element dekoracyjny (choć niezbyt wyszukany jeśli chodzi o design).

Pewnie wraz z kolejnymi elementami taki format mógłby stać się jeszcze efektowniejszy. Wyobraźmy sobie klosze i abażury do Echo, a przecież Amazon przygotuje odmiany głośników z oświetleniem. W tej opcji byłyby wręcz idealne. Smart głośniki wkomponowywane w wyposażenie wnętrza będą być może już wkrótce powszechnym elementem, więc im więcej rozwiązań, tym lepiej. Model, o którym piszę teraz to wariant do instalacji w miejscu wiatraka wentylacyjnego, ale jeśli mamy możliwość doprowadzenia prądu lub przeróbki to powinniśmy mieć możliwość zamontowania go w innym miejscu (nad stołami i wyspami kuchennymi zwykle jest oświetlenie, więc nie powinno być problemy). Można spróbować też działać na wspomnianych wyżej bankach energii. Wtedy temat energii nie będzie tak ważny. Trzeba będzie tylko pamiętać o okresowym ładowaniu. Szkoda tylko, że propozycja dotyczy na razie jedynie pierwszej generacji Echo. Powstają też smart żarówki z głośnikami, a kwestią czasu jest, by otrzymały wsparcie Alexy, więc za jakiś czas propozycji smart głośników będzie jeszcze więcej.

źródło: Etsy.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *