Samsung Notebook 9 Pen

14 Gru 2018

Rzadko piszę o laptopach. Zdecydowanie częściej o tabletach 2 w 1. Rynek idzie w tym drugim kierunku, starając się rozszerzać zakres funkcji o dotykowy ekran, rysik oraz konstrukcje typu joga (transformowane w różne układy). Taki sprzęt na 2019 rok przyszykował Samsung. Dwa modele premium Notebook 9 Pen mają znany już format, ale jako pierwsze w rodzinie koreańskiego giganta wykorzystają nowy stylus S Pen, na którego znalazł się nawet slot przypominający ten ze smartfonów Galaxy Note.

Samsung Notebook 9 Pen

Samsung Notebook 9 Pen to odświeżona edycja zeszłorocznego sprzętu, który nazywał się dokładnie tak samo. Nowe jednostki mają odświeżone wnętrze, no i oczywiście najnowszą wersję rysika S Pen, który w tym roku przedstawiono wraz z Galaxy Note 9. Nie po to tyle w niego inwestowano, by nie wykorzystać potencjału szerzej (ciekawe, czy to dokładnie to samo piórko?). Laptopy z trybem tabletu mają 13.3 lub 15 cali. To spore powierzchnie do działania rysikiem. W tym roku poprawiono lagi, czyli opóźnienia podczas pisania pałeczką. Do tego do wyboru są aż trzy różne końcówki do bardziej kreatywnego użytku narzędzia. Design i kolorystka piórka jest znajoma, zwłaszcza żółta charakterystyczna odmiana.

Nie specjalizuje się w temacie laptopów, więc pełne dane sprzęt znajdziecie na stronie producenta. Parametry są niezłe (w tym ósma generacja procesora Intel i7 i Gigabitowe Wi-Fi). Rozczarowująca może być rozdzielczość ekranów. Tylko Full HD. Konstrukcja wyświetlacza nie jest jeszcze bezramkowa, ale bardzo temu bliska. Bateria ma wystarczyć na nawet 15 godzin pracy, a dodatkowo bardzo szybko ją podładujemy. Logowanie mają ułatwić technologie HD IR lub skaner palca. Dźwięk stereo od AKG ma wsparcie specjalnej technologii wzmacniającej efekty.  Szkoda tylko, że Samsung nie sprzedaje swoich laptopów w naszym kraju… Nie podano jeszcze cennika, ale Samsung chce pokazać urządzenia na targach CES 2019 w Las Vegas już w styczniu. Wtedy pewnie pojawi się info o kosztach.

źródło: Samsung.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *