Samsung Galaxy Home Mini – a co z normalnym?

30 Sie 2019

Minęło ponad rok odkąd Samsung prezentował smart głośnik Galaxy Home. Koreańska marka zapowiedziała go już przy okazji pokazu Galaxy Note 9. Wydawało się, że termin premiery jest tylko kwestią czasu. Do dziś wyrób nie trafił na rynek, a plotki wskazywały nadejści jego mniejszego wariantu. Nad taki pracuje też ponoć i Apple. Wiadomo już oficjalnie, że Galaxy Home Mini się pojawi, gdyż w Korei Południowej rozpoczęto jego beta testy. Jest nawet pierwszy obrazek produktu. Istnieje szansa, że oba Galaxy Home pojawią się jeszcze przed końcem roku.

Samsung Galaxy Home Mini

Smart głośniki sprzedają się bardzo dobrze, więc ostatnie lata to pewne straty dla Samsunga. Nie wiadomo jak dużo sztuk by sprzedał, ale boom został przespany. Wyczuwam, że średnia sprzedaż bezpośredniego konkurenta, czyli HomePoda, miała wpływ na mały pośpiech. Mieszkańcy Korei Południowej mogą do 1 września zgłaszać chęci testów modelu mini. Przez ile czasu będą go badać i zgłaszać swoje uwagi? Tego nie wiadomo, ale debiut w 2019 jest realny (przynajmniej na rynku rodzimym).

Samsung Galaxy Home Mini

Co już można powiedzieć o Galaxy Home Mini? Tylko o designie oraz przekazie z przecieków. Głośniczek stara się nawiązać stylityką do większej edycji, a że ta jeszcze się nie pojawiła oraz nie miała finalnej formy to być może maluszek zdradza też pewne detale na temat drugiego modelu. Oba mają ściętą górę, gdzie znajduje się panel ręcznego sterowania – alternatywny dla systemu głosowej kontroli. Praktycznie cały głośnik jest pokryty materiałem. Nawet wspomniana przed chwilą góra. Ociepla to postrzeganie całości. Można też być pewnym, że kolorystyka będzie podobna, by Galaxy Home i Galaxy Home Mini dobrze prezentowały się razem w mieszkaniu.

W ostatnim czasie przeciekały do sieci też informacje na temat poszczególnych parametrów urządzenia. Wynikały ze zgłoszeń do amerykańskiego FCC. Papiery wskazywały, że wewnątrz będą pracować podzespoły AKG, a do dyspozycji będzie asystent głosowy Bixby. Serwis Android Police pisał także, że głośniki mają posiadać port podczerwieni IR. Na 100% będziemy mogli strumieniować muzykę ze znanych serwisów muzycznych. Pytanie tylko z jakim dostępem do bazy komend dla playera. Siri dopiero niebawem ma wdrożyć sterowanie zasobami Spotify. Możemy być też pewni nasłuchu poleceń dla smart domu (SmartThings) – jak to robi cała konkurencja.

A jakość? Tą być może uda się sprawdzić na targach IFA w Berlinie, które zaczynają się już za niecały tydzień. To odpowiednie miejsce i okazja, by Samsung pokazał oba modele Galaxy Home. Jak tylko pojawią się nowe informacje oraz więcej zdjęć, postaram się zaktualizować artykuł. Dodam na koniec, że Google ma wkrótce pokazać drugą generację swojego Google Home Mini.

źródło: Samsung.com via sammobile.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *