Roidmi NEX Storm – tym razem z mopem

9 Lip 2019

Xiaomi Roidmi NEX Storm

W swoim smart domu używam bezprzewodowego odkurzacza Roidmi F8 i o dziwo jestem z niego (jak na razie) zadowolony. To model rywala dla Dysona, który pokazał się w crowdfundingowej kampanii 1 sierpnia 2018 i niedługo potem dotarł na rynek. Marka należąca do Xiaomi znów pojawiła się na Indiegogo, gdzie tym razem proponuje wariant 2 w 1. Roidmi NEX Storm ma dorzucić do odkurzania także mopowanie.

Roidmi NEX Storm – smart mop?

Producent chwali się, że NEX Storm to “pierwszy na świecie smart odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa”. To sprytne połączenie słów, bo wydaje się, że podobnych wyrobów na rynku nie znajdziemy. Mopów jest dziś całe mnóstwo, ale nie takich inteligentnych. Tu oczywiście określenie smart jest użyte sprytnie, ale bez zakłamywania rzeczywistości. Roidmi wprowadziło swoją technologię odciągania wody – Intelligent Slow Drip Technology, by mycie odbywało się z sensem i nie pozostawiało mokrych miejsc. Moduł z mopem jest opcjonalny i podpinany magnetycznie. Ma swój zbiorniczek na wodę i jest całkiem kompaktowy. Nie ma tu jednak ciepłej pary. Ciekawi mnie, czy cała szczotka z mopem będzie kompatybilna z Roidmi F8?

Xiaomi Roidmi NEX Storm

NEX Storm kontynuuje najlepsze cechy poprzednika, czyli cyklonowy, mocny silnik z kilkoma trybami pracy. Zasilany bateryjnie (akumulator pewnie znów od Samsunga), poręczny kształt, mnóstwo ssawek oraz atrakcyjny design. Wciąż jest biały, ale dla odróżnienia otrzymał czarne wykończenia. Jest też aplikacja, dzięki której można sprawdzić jakoś filtra, ustawić tryby pracy, a więc też czas pracy (maksymalnie 60 minut) oraz ustalić problemy z urządzeniem i info o zapełnieniu komory na kurz. Magic Mop Box jest dodatkiem, który powinien uatrakcyjnić udane AGD, zwłaszcza, że przed przejściem z twardej posadzki na dywany możemy bardzo szybko odłączyć mopa. To ciekawy upgrade, który nie wymagał większych przeróbek w głównej jednostce, a podwójne czyszczenie może być przydatne. System najpierw wciągnie brudy, a potem przejedzie po powierzchni na morko. Jak skutecznie?

Na razie mamy do czynienia z odmianą prototypową, ale już gotową. Roidmi zbiera właśnie środki w zbiórce funduszy, gdzie obiecuje oczywiście spore zniżki. NEX Storm ma kosztować 449$, ale na tym etapie jest dostępny nawet z 299$, ale zostały ostatnie sztuki. Premiera ma nastąpić we wrześniu.

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *