Nowa Ring Indoor Cam i funkcje Ring Alarm

30 Wrz 2019

Nie każdy jeszcze pamięta, że Ring został kupiony przez Amazona i jest teraz częścią platformy dla smart home od tego giganta. Podczas zeszłorygodniowej prezentacji sprzętu, firma pokazała nowych członków oferty tego ekosystemu, skupiającego się na ochronie naszego mienia. Zapowiedziano nowe kamerki Ring Indoor Cam i Ring Stick-Up Cam, ale też nowe funkcje i kilka rozwiązań towarzyszących, zwiększających możliwości całości. Smart systemy do monitorowania wnętrza cały czas się rozwijają.

Ring Stick-Up Cam z Modes

Ring przedstawia nowe wyroby, opcje i rozwiązania jako “nową falę inteligentnej ochrony”. Wszystko, co zostało przedstawione, ma podnieść jakość monitorowania domu (zarówno jego wnętrza, jak i otoczenia na zewnątrz). Najwięcej miejsca poświęcę dwóm nowym kamerkom – Ring Indoor Cam i Ring Stick-Up Cam. Obie są bardzo podobne, a różnią się głównie przeznaczeniem. Jedna jest do środka, a druga także poza wnętrze. Stick-Up nie różni się specjalnie designem od poprzedniej generacji, poza obniżeniem kosztów do 99$ za sztukę (ze 180#!). Nie dość, że tania to jednocześnie wszechstronna.

Przypomnę tylko w skrócie, że model obejmuje nagrywanie 1080p, ma detekcję ruchu, night vision i opcjonalną baterię solarną. Do tego ma dwustronne audio, powiadomienia na smartfon lub tablet (iOS, Android, Windows 10 i Mac) i wciąż jest w trzech odmianach: przewodowej, bezprzewodowej i z solarem. Trzecia generacja otrzymała dostęp do nowych funkcji, które pojawią się po aktualizacji software’u. Chodzi o możliwość włączania lub wyłączania podglądu, ale też detekcji ruchu lub rejestracji dźwięku przez aplikację w ramach nowych Modes. Wszystko przez aplikację Ring, gdzie pojawią się nowe ustawienia. Wejście do mieszkania odetnie podgląd – jeśli sobie tego nie życzym, bo nie ma wtedy potrzeby podglądania.

Ring Modes

Modes z Ring Alarm

Ring zauważyło, że ich kamerkom i smart dzwonkom Ring Door View Cam przydadzą się różne tryby pracy. Producent przygotował trzy konkretne. Home, Away lub Disarmed mają zmieniać sposób funkcjonowania monitoringu. Pierwszy ma wyłączać niepotrzebne powiadomienia, byśmy nie czuli “wzroku” kamer z Live View i czujników na własnej skórze (w końcu jesteśmy domownikami, a nie włamywaczami). Druga to oczywiście pełna kontrola sytuacji, gdy nikogo nie ma w mieszkaniu. Trzecia to szansa na całkowite “rozbrojenie”. Każda z kamerek, czyli zarówno Stick-Up, Indoor, jak i to co w ekosystemie Ring Alarm, będzie podatne na zmiany ustawień. Niewykluczone, że użytkownicy będą mogli zmieniać zakres czujności w trybie Home. Posiadając kilka kamer, np. na różnych piętrach, miałoby to zastosowanie. Tam, gdzie przebywamy, system by działał. Dowiemy się tego dopiero po listopadowym update.

Ring Indoor Cam

Do tej pory Ring dysponował tylko kamerkami z opcjami na każde warunki. To powodowało, że monitorowanie wnętrza było kosztowniejsze, gdyż cena uniwersalnego wariantu była wyższa z uwagi na dodatkową szczelność. Po co kupować do środka kamerkę wodoszczelną, jeśli podgląd ma dotyczyć tylko wnętrza. Do tego właśnie powstała nowa Ring Indoor Cam. Będzie to najtańsza z kamerek do ochrony mienia tej marki. Ma podobne właściwości do Stick-Up, ale może działać tylko w środku i jest zasilana tylko przewodowo. Downsizing zrozumiały, a dzięki niemu spadają koszty (zwłaszcza, gdy rozbudowujemy monitoring).

Ring Indoor Cam

Indoor Cam można postawić na nóżce, ale też zainstalować na ścianie. Kamerka ma kosztować tylko niecałe 60 dolarów. W Europie będzie dostępna dopiero na początku 2020 roku.

Ring Retrofit Alarm i Doorbell Concierge

Na koniec jeszcze krótko o dwóch nowych możliwościach ekosystemu Ring Alarm. Amazon przygotował dla dzwonka z kamerką Video Doorbell Elite Doorbell specjalny tryb współpracy z Alexą. Doorbell Concierge ma zamienić asystentkę głosową w rodzaj konsjerża. Alexa przemówi w naszym imieniu, przekazując gościom lub osobom przed drzwiamy konkretne komunikaty. Kurierowi przekaże, czy można zostawić paczkę pod wejściem, akwizytora poprosi grzecznie o odejście. To dopiero zapowiedź, poniważ możliwość ta pojawi się dopiero w 2020 roku.

Ciekawiej wygląda sprawa z Ring Retrofit Alarm. To chyba najbardziej wartościowa ze zmian dla ekosystemu Ring. Specjalny moduł (na fotce z posta fanpage’a Ring powyżej) ma uwzględnić w działaniu posiadany już, starszy i przewodowy system ochrony. Włączy to tradycyjny system w ten inteligentny. Wspólnie Ring Alarm będzie działać chyba lepiej, a nie zmusi nas do wymiany całej już posiadanej infrastruktury służącej do ochrony. Ma to być rozwiązanie plug-and-play, a więc łatwe w integracji. Klasyczne czujniki wnętrza połączą siły z apką firmy Ring. Ring Retrofit Alarm ma kosztować 199$ i pojawić się w listopadzie.

źródło: ring.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *