Ring Door View Cam – smart dzwonek z wizjerem i Alexą

8 Sty 2019

Smart dzwonki do drzwi i videodomofony to kolejna szybko rozwijająca się sekcja urządzeń dla smart domu. Jest już na rynku kilka bardzo atrakcyjnych propozycji, które jednocześnie stają się kamerkami pilnującymi wejścia. Ring przygotował model łączący cechy tych rozwiązań w postaci Ring Door View Cam – rejestratora zintegrowanego z wizjerem w drzwiach. W ten sposób w jednym miejscu zebrano kilka funkcji, minimalizując liczbę poszczególnych modułów.

Ring Door View Cam smart dzwonek i kamerka

Ring Door View Cam – kamerka i wizjer

Ring Door View Cam instalujemy w miejscu wizjera, co pozwoli nam wykorzystać “judasza” i obserwować sytuację przed drzwiami w sposób analogowy. Będą tu jednak także dobrodziejstwa świata cyfrowego, czyli zdalny dostęp do kadru z kamerki poprzez smartfon. Znam już zalety tego rozwiązania. Możemy sprawdzić kto puka/dzwoni do drzwi bez podchodzenia do nich. Usłyszeć i wymienić zdanie (jeśli nie chcemy wpuścić), czy też monitorować bezpieczeństwo. Zakres funkcji jest niemal identyczny z innymi dzwonkami Ring.

Kamerka wisi na drzwiach, więc wymaga zasilania akumulatorka. Szkoda, że producent nie zdradza jak długo bateria służy na jednym ładowaniu. To jeden z istotniejszych parametrów użyteczności. Przyciśnięcie “guziczka” od razu wyśle powiadomienie na telefon, więc podgląd pojawi się na ekranie. Autorzy zakładają, że smartfon mamy częściej pod ręką niż bywamy przy drzwiach. Obraz w Full HD i szerokim kątem powinien objąć wystarczający obszar przed wejściem (dodatkowo z idealnego miejsca). Będzie zapisywany w pamięci, więc jeśli coś nas ominie to jest szansa na późniejszy podgląd.

Ring Door View Cam smart dzwonek i kamerka

Ring Door View Cam – jako monitoring

Smart dzwonek bazuje na sensorach, więc wyczuwany jest nacisk (przez przycisk), ale też samo pukanie w drzwi. Jest jeszcze czujnik ruchu, czyli trzecia alternatywa. To w przypadku skradającej się osoby, czyli potencjalnego włamywacza. Cały system będzie reagował tylko na konkretne sytuacje. Nie ma tu ciągłego streamu sprzed wejścia. To ograniczy zużycie energii. Oprogramowanie Smart Alerts (jeszcze przygotowywane) ma dodatkowo rozróżniać sytuacje w zasięgu czujników, by odróżnić je od fałszywych alarmów. Warto jeszcze dodać, że Door View Cam jest kompatybilny z Alexą. Głosowo poprosimy o podgląd z kamerki (pewnie na ekranie Echo Show), czy wymienimy zdanie bezpośrednio przez smart głośnik. Nie trzeba będzie szukać telefonu. Nie wspomniano nic o pozostałych asystentach głosowych.

Ring Door View Cam wyceniono na 199$. Wyrób ma pojawić się w wybranych krajach Europy. Ring wprowadzi też na rynek nowe kamerki na zewnątrz, więc nie wykluczone, że razem połączą siły w ramach systemu bezpieczeństwa (np. podświetlą ganek w momencie wykrycia ruchu). Poprzednie generacje kamerek z dzwonkami Ring dalej są w sprzedaży. Door View Cam to najmniejsza gabarytowo z całej rodziny.

źródło: Ring.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *