RadRunner – elektryczne, modułowe cargo

26 Sie 2019

RadRunner

Elektryczne pojazdy zdominują niebawem rynek. Mam oczywiście na myśli segment tych jednoosobowych, choć pewnie i autka będą iść w podobnym kierunku (ewentualnie silników wodorowych). Tematem tych mniejszych zainteresowana jest ogromna grupa producentów, którzy cały czas eksperymentują z formą i możliwościami, jakie daje połączenie roweru z akumulatorem. Obecnie testuję moto-rower Super Soco (wrażenia opiszę we wrześniu), który daje mi sporo swobody. Choć ma bagażniczek to raczej bez plecaka się z nim nie ruszam. RadRunner to elektryczny rower przypominający moto-rower, dający sporo opcjonalnych modułów.

RadRunner – miejski e-pojazd typu cargo

RadRunner od Rad Power Bikes jeździ wolniej (jest zablokowany do 32 km/h, ale do lokalnych obostrzeń, więc to tylko kwestia regionu), ale będzie nieco praktyczniejszy. To najprzystępniejszy cenowo model w ofercie marki. Wyceniono go na niecałe 1300 dolarów. Miejski jednoślad na baterię w formie cargo. Udźwignie sporo rzeczy, nawet drugą osobę. Skoncentrowano się na połączeniu skuterka z rowerem, by dać jak najwięcej możliwości w poruszaniu się po mieście. Liczyć ma się praktyczność przez rozbudowę pod indywidualne potrzeby. Modułowa konstrukcja pozwoli złożyć indywidualnie dopasowaną jednostkę.

RadRunner

Zauważcie, że brakuje na kierownicy jakiegoś licznika. Są jedynie LEDowe wskaźniki dla poziomu baterii i trybów asysty elektrycznej w pedałach. Nie ma też żadnej manetki do zmiany biegów! Jest czujnik kadencji, pozwalający dopasować wsparcie silnika. Imponująca jest baza modułów dla RadRunnera. Od błotników, przez koszyki, pojemniki, schowki, czy nawet fotelik dla dziecka. Każdy ma kosztować ok. 99$. Rad Power Bikes stawia na komfort i odróżnienie od wszystkiego, co dostępne w sprzedaży (a elektryków jest już sporo). Osobisty rower elektryczny typu cargo? Może okazać się, że przyszłość leży właśnie w tego typu konstrukcjach. Przecież wielu z nas porusza się po okolicy rowerem, a jak dodamy mu wszechstronności?

Modułowa strategia w tej kategorii jest moim zdaniem idealna. Cena też niezła, a pewnie z upływem czasu podobnych modeli będzie więcej, więc i ceny powinny być niższe. Konkretne parametry znajdziecie na stronie producenta. Celowo ich nie podawałem.

źródło: radpowerbikes.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *