To Philips wprowadził w segmencie telewizorów LEDowe doświetlenie efektów w postaci Ambilight. Kilka dni temu pisałem o nowym wężu Philips Hue Play gradient lightstrip do ekranów bez wspomnianej technologii, a dzisiaj  jeszcze o kolejnej nowości z targów IFA 2020. Holenderski producent proponuje wzmocnienie wizualne dla multi-room. Philips TV & Wireless Home System to kompletny zestaw audio z apką Philips Sound i DTS Play-Fi oraz światłem prosto z bocznych i/lub tylnych satelitek.

Philips TV & Sound Home Wireless System

Philips TV & Sound Home Wireless System

Marka ta już od dawna integruje/grupuje żarówki i swoje lampy z telewizorami, co ma rozbudować postrzeganie wyświetlanych treści lub podnosić poziom imersji przy grach lub przy muzyce (efekt imprezowy). Rozświetlić tak można cały dom, choć warto to robić z głową. Najnowsza propozycja ma nie tylko ułatwić budowanie sieci audio, ale też zrobić świetlne show. Zakładam, że tylne głośniki grające bezprzewodowo mają podkreślać ścianę przy okazji, np. zamiast lamp o podobnym przeznaczeniu. Przy okazji synchronizując się z całym systemem. Naturalnie mówimy o rozszerzeniu dla Ambilight.

Na początek dwa modele. Philips W6205 i Philips W6505 będą pierwszymi z diodami LED w stylu tych za ekranami telewizorów. Mają prosty, minimalistyczny kształt prostopadłościanów. Z góry znajdziemy panel sterowana do manualnej kontroli (jeśli będziemy bliżej od smartfona). Jeszcze nie kupiłem systemu audio do swojego salonu, więc przyjrzę się tym mini kolumienkom. Mam u siebie Ambilight.

Philips TV & Sound Home Wireless System z DTS Play-Fi

Multi-room Philipsa z DTS Play-Fi

O co z tym całym DTS Play-Fi chodzi? Philips chce dać nam do dyspozycji ekosystem produktów, które skonfigurujemy w sposób prosty i bezpośrednio z efektami Ambilight kompatybilnych telewizorów. Innymi słowy, kompatybilny sprzęt (TV, soundbary, głośniki, słuchawki itp.) uda się szybko połączyć przez aplikację Philips Sound. Oczywiście we wspólnej sieci Wi-Fi. Przedstawiono od razu pierwszych członków rodziny takiej platformy. DTS Play-Fi ma działać w obrębie własnych urządzeń, ale alternatywnie sprzedawane urządzenia powinny oferować też łączność Bluetooth, Chromecast, AirPlay 2 i Spotify Connect oraz współpracę z asystentami głosowymi – Alexą i Asystentem Google (przez sparowanie z zewnętrznymi smart głośnikami).

Jeśli dobrze zrozumiałem to system ten ma być otwarty, więc inni producenci mogą starać się o integrację z DTS Play-Fi. Strumieniowanie dźwięku ma być przez to szybsze z konkretnym sprzętem. Czyżby kolejny standard? Philips TV Vision liczy zapewne, że się przyjmie. Wcześniej zapowiedziano, że DTS Play-Fi pojawi się w androidowych telewizorach Philipsa na 2020 rok (2019 chyba też otrzymają aktualizację), a teraz do Philips Wireless Home System dołączą nowe soundbary i bezprzewodowe głośniki. Nie będę ich teraz wszystkich wymieniał, bo nie po to powstał wpis. Generalnie w ofercie są przeróżne głośniki, a także soundbary. Nie podano cennika, ale wiadomo, że sprzęt powinien pokazać się na rynku w ostatnim kwartale roku.

źródło: tpvision.com, foto: materiały prasowe