Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Owlet Smart Sock trzeciej generacji
Android

Owlet Smart Sock trzeciej generacji 

Owlet wprowadza do sprzedaży trzecią generację swojej smart skarpetki dla niemowlaków. Tracker zdrowia i aktywności dziecka doczekał się kilku zmian względem poprzednika. Wciąż jednak skupia się na tym samym zadaniu. Monitorowaniu parametrów życiowych bezpośrednio z nóżki dzidziusia. Producent zaznacza oczywiście, że to najinteligentniejsza wersja jaką wyprodukował. Część poprawek wdrożono na podstawie zgłoszeń samych rodziców, którzy zwracali marce cenny feedback.

Owlet Smart Sock 3 skarpetka z czujnikami dla dziecka

Owlet Smart Sock 3 odczyta poziom tlenu

Pierwszy wearable Owlet powstał już 5 lat temu, więc twórcy mają spory okres doświadczenia. Współpracując z rodzicami (klientami) udawało się z generacji na generację ulepszać tracker. Trzecia jego iteracja przeszła prawie całkowity redesign, ale charakterystyczna kolorsytyka i format mini kapciuszka pozostał. Stópka to najwyraźniej najlepsze miejsce do pomiarów, no i nieinwazyjny, wygodny dla dziecka element odzieży. Wszystkie elemetny zestawu przeszły zmiany: Smart Sock, Sensor i Base Station. Dwa pierwsze są umiejscowione trochę inaczej, zapewne z wpływek na efektywność. Rodzice muszą jednak nadal pamiętać o prawidłowym założeniu gadżetu.

Są dwa rozmiary lewej i prawej “skarpetki”, by lepiej ubrać dziecku moduł. Udało się też pozbyć przewodów w trakcie ładowania. Po nocy wystarczy odłożyć urządzenie na stacji bazowej, gdzie elektronika uzupełni energię. Nowy design ma poprawić skuteczność w odczytywaniu poziomu tlenu we krwi. Nadal są też czujniki tętna. Firma będzie nadal dopracowywać algorytmy przetwarzające zbierane dane.

Smart Sock 3 Base Station z LED

Stacja bazowa zyskała pierścień LEDowego oświetlenia, czyli wskaźnik sytuacji. Kolory będą wskazywać sytuację, więc nie trzeba będzie bazować na apce (myślę, że wibracje na smart zegarku też powinny być, bo wysyłane będą notyfikacje typu push). Aplikacja i baza służą do odbierania danych i ich przekazywania na smartfon. Mowa o ostrzeżeniach i powiadomieniach, czyli sytuacji związanej ze zdrowiem dziecka. Poziom tlenu i tętno można obserwować w czasie rzeczywistym na ekranie telefonu w każdej chwili. Jeśli maluszek znajdzie się poza bezpiecznie wyznaczoną strefą to również rodzice otrzymają o tym sygnał. Czujniki ruchu poinformują też o wybudzeniu, czego poprzednio chyba brakowało. Mówimy oczywiście o późniejszych miesiącach życia, bo smart skarpetki można używać do 18 miesiąca życia. Mocowanie czujników jest regulowane.

Bateria ma wystarczyć na 16 godzin ciągłego monitoringu, natomiast jeśli potrzeba to w 20 minut podładujemy bateryjkę aż na 8 kolejnych godzin. Do pełni potrzeba 90 minut. Baza ładująca jest też mniejsza niż poprzednio. Cały czas wszystko można zintegrować z kamerkami Owlet (smart nianiami), czyli mieć też podgląd dziecka na ekranie smartfona. Na razie gadżet dostępny jest tylko w USA i Kanadzie. Owlet Smart Sock 3 wyceniono na niecałe 250 funtów.

źródło: owlet

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.