Nowy Echo Dot Kids

12 Cze 2019

Wejście w segment smart głośników dla dzieciaków było odważnym, ale ważnym dla Amazona krokiem. Gigant zdawał sobie sprawę, że nasłuch najmłodszych wymaga jeszcze bezpieczniejszego i bardziej odpowiedzialnego podejścia do tematu. Rodzice muszą czuć, że kontakt ich pociechy z takim urządzeniem nie jest zagrożeniem. Echo Dot Kids Edition z zeszłego roku posiadał takie zapewnienie w postaci kontroli parentingowej oraz dostępu do adekwatnego contentu. Smart głośniczek otrzymał właśnie aktualizację.

Amazon Echo Dot Kids Edition

Amazon Echo Dot Kids Edition

Amazon przygotował nową wersje modelu w oparciu o aktualniejszą generację Echo Dot, czyli tą trzecią. Ładniejszą, bo bardziej materiałową. Oczywiście ponownie w dziecięcym malowaniu, by pasował do klientów, jakimi są dzieciaki. Obudowa jest typowo cukierkowa i chyba to było wzięto pod uwagę przy projektowaniu motywu. Głośnik będzie miał też lepsze parametry audio, co oczywiście logiczne. Trzecia generacja Dot z jesieni 2018 roku jest głośniejsza i wyraźniejsza. Różnicą jest tylko malowanie i przeznaczenie. Moduł będzie grał o 70% głośniej i tutaj już kwestią sporną jest, czy to lepiej czy gorzej, zwłaszcza dla pozostałych domowników 😉 .

Funkcje są niemal identyczne. Aplikacji FreeTime przybyło po prostu materiałów, czyli poleceń, wiedzy, czy gier z zabawami przygotowanymi pod Kids Edition. Produkt jest w tej chwili dostępny tylko na wybranych rynkach, przede wszystkim tych, gdzie język angielski jest tym głównym. Tam w ofercie jest rok dostępu do bazy FreeTime Unlimited, gdzie jest już ponad 1000 pozycji audio dla dzieciaków, ale też treści premium (skillów od Sony i Disneya, podcastów i innych). Są też całkowicie nowe opcje dla FreeTime. Dodano źródła wiadomości z edukacyjnym przekazem od National Geographic i News-O-Matic. Są też nowe Word of the Day oraz kolejna porcja faktów do nauki i poznawania świata poprzez rozmowę z Alexą. Rodzice mogą zawężać dzieciom zakresy wiedzy, które chcieliby, aby dzieciaki ogarnęły przez Echo.

Amazon Echo Dot Kids Edition

Echo ze skillami dla najmłodszych

Mały Dot w pokoju dziecka to szansa na łatwiejsze porozumiewanie się na odległość, tj. np. z kuchni. Mamy wołają swoje dzieciaki po kilkanaście razy na dobę, więc z głośniczkiem w trybie intercomu (lub walkie-talkie) powinno być wygodniej. Amazon przygotował dla FreeTime oddzielne Alexa Skill Blueprints. Pomogą one tworzyć z dziećmi przygody z interaktywnym narratorem (Alexą). W panelu sterowania rodzice mogą ograniczać czas dostępu do asystentki głosowej, blokować wybraną zawartość i śledzić historię zapytań swoich dzieci. Amazon chwali się też, że nad softem dla dziecięcego smart głośniczka współpracowano z Family Online Safety Institute. Wszystkie zapytania dzieci można skasować, jak to ma miejsce od niedawna w normalnych modelach (po aferze z dostępem do prywatnych danych użytkowników).

Smart głośniczek Echo Dot w wersji Kids ma kosztować 70 dolarów. Dostępny będzie w obudowie Rainbow i Frost Blue. Przypominam przy okazji, że Alexa wciąż nie mówi po polsku…

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *