Neato Botvac D7 Connected – smart odkurzacz

4 Wrz 2017

Neato Botvac D7 Connected

Odkurzacze już od dawna są inteligentne, przynajmniej w kwestii rozpoznawania otoczenia i samodzielnego sprzątania. Producenci prześcigają się jednak nad usprawnianiem ich możliwości, a technologie dają im obecnie nowe pole do rozwoju. Od niedawna odkurzaczom przybywa specjalnych czujników, a nawet kamerek. Wszystko po to, by podnieść jakość samego czyszczenia, ale też komfort obsługi. Na blogu pokazywałem już takowy sprzęt. Teraz firma Neato wprowadza na rynek nową generację smart odkurzacza Botvac dla smart domów.

Neato Botvac D7 Connected to nowa odmiana sprawdzonego sprzętu, ale teraz z najnowszymi funkcjami, które znajdujemy już w ofercie elementów do smart wyposażenia wnętrza. Mowa o jeszcze lepszej integracji z asystentami głosowymi oraz serwisami dla Internetu Rzeczy. Neato ma rozszerzyć zakres funkcji o połączenie ze stacjami (smart głośnikami) Google Home, czyli równocześnie zaletami Google Asystenta, ale także konkurencyjną Alexą. To systemy obsługujące inteligentny dom poprzez komendy głosowe. Sporo rozwiązań integruje się z asystentkami głosowymi.

Neato Botvac D7 Connected

Celem jest tu zdalny dostęp do urządzenia AGD przez smartfon oraz jego kontrola przez polecenia głosowe(np. wskazując głosem gdzie sprzątać a gdzie nie). To jeszcze nie wszystko. Neato dodało też do serwisu IFTTT swój kanał, więc będziemy w stanie połączyć odkurzacz z innymi elementami IoT (przykład: automatyka we współpracy z czujnikami powietrza). Z odkurzaczem można też porozumieć się przez samrtwatch Apple Watch oraz Neato ChatBota na Facebooku. Czy twój odkurzacz to potrafi? 😛 To wszystko ma na celu rozbudowanie możliwości o współczesne technologie, przygotowując wyrób na nowe czasy. Sama obsługa na wszelkie sposoby oraz podsumowania i kontrola z dotykowego ekranu smartfona to na szczęście nie jedyne zmiany w odkurzaczach Botvac.

Najbardziej wyraźną zmianą jest rezygnacja z fizycznych czujników i oparcie systemu poruszania się o sensory laserowe. Flagowy Botvac D7 Connected będzie w ten sposób mapował pomieszczenie z większą precyzją. Lepiej pokryje powierzchnię, czyli zbierze więcej brudu. Poradzi sobie również po ciemku i odkurzy pomieszczenia 4 razy szybciej. Cały czas stosowany jest kształt litery D, co ulepszy dotarcie do różnych zakątków. Producent wprowadził też nowe szczotki oraz lepsze wykończenie obudowy. Neato Botvac D7 Connected ma kosztować 899 €.

źródło: Neato

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *