Motorola AX – telefon stacjonarny z Alexą

11 Cze 2019

Stacjonarne telefony wciąż żyją, ale posiadają nowocześniejszą formę. Taką, która pozwala wykorzystać współczesne opcje, np. numeru działającego przez Internet. Ja osobiście korzystam z takiego podejścia z słuchawce FRITZ!Fon. Telefon IP jest po prostu wszechstronniejszy i posiada przy okazji tańsze połączenia zagraniczne. Motorola AX będzie przedstawicielem podobnej kategorii. Model “Wireless Home Telephone” otrzymał wbudowaną Alexę!

Motorola AX  telefon stacjonarny z Alexą

Motorola AX – telefon stacjonarny z Alexą

Asystenci głosowi są obecni w coraz szerszej gamie wyrobów, więc nic dziwnego, że producenci elektroniki szukają dla nich nowych zadań. Motorola postanowiła zintegrować Alexę ze swoim telefonem dla domu. Słuchawki, która służy bardziej klasycznym zestawem funkcji, które dzisiaj w większości przejmują po prostu smartfony. Może tego typu urządzeń jest już w użytku coraz mniej, ale może z uwagi na przestarzałe możliwości? Motorola AX połączy siły z poleceniami głosowymi, próbując zachęcić klientów do zainteresowania normalnym telefonem.

SGW Global (firma odpowiedzialna za dostarczanie telefonów stacjonarnych z logo Motoroli) przygotowała model, który przypomina smart głośnik, ale przystosowany do klasycznego telefonu. System działa w prosty sposób. Naciskamy odpowiedni przycisk z oznaczeniem Alexy i wydajemy prośbę o połączenie z wybranym kontaktem z książki telefonicznej. W ten sposób Alexa wymusi połączenie z tradycyjnego numeru i pozwoli rozmawiać przez tryb głośnomówiący. “Alexa, call Mom” (celowo podaje komendę po angielsku, bo asystentka Amazona nie mówi jeszcze po polsku). Polecenia są proste, więc możemy spokojnie używać języka obcego, ale fajnie, gdyby Alexa w końcu weszła na nasz rynek jak należy.

Dzwonienie przy pomocy Alexy było już wcześniej możliwe, ale przez smart głośniki Echo, czyli przez VoIP (jak Skype i innego podobne aplikacje). W Motoroli AX integracja polega na połączeniu Alexy ze stacjonarnym numerem. Słuchawka Motoroli umożliwia też kontakt przez Echo. Oczywiście stacja potrafi wysłuchać o wiele więcej komend, bo ma też dostęp do skillów Echo. Możemy wydawać polecenia dla smart home, zapytać o coś, czy sprawdzić pozapisywane na koncie ustawienia, np. kalendarza itd. Bezprzewodowy telefon stacjonarny z Alexą wyceniono na 99$.

źródło: Motorola.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *