Microsoft Surface Headphones 2 z ANC i 20h pracy

8 Maj 2020

O słuchawkach nausznych piszę na blogu trochę rzadziej. Skupiam się raczej na odmianach TWS, ale czasem pojawiają się ciekawe modele z segmentu tych większych. Microsoft wszedł na rynek słuchawek niedawno. Dwa lata temu przedstawił Surface Headphones, a w zeszłym roku zapowiedział odmianę Surface Earbuds, która debiutuje dopiero teraz – wraz z drugą generacją tych większych. O prawdziwie bezprzewodowych napisałem sporo już w zeszłym roku. Teraz o Surface Heaphones 2, które pojawiają się półtora roku po pierwszej edycji. Co się zmieniło?

Microsoft Surface Headphones 2

Surface Headphones 2 z ANC

Microsoft nie jest zbyt doświadczony w produkcji słuchawek, więc można go ocenić tylko po pierwszej generacji Headphones. Nie miałem z nich styczności, ale na papierze prezentowały się nieźle. Drugą generację oczywiście doprecyzowano. To wciąż segment premium, więc musi posiadać konkretne rozwiązania, by rywalizować z takimi markami jak: Beats, Sony, czy Bose. Nauszne słuchawki posiadają aktywną redukcję hałasów, czyli ANC. To oczywiście całkowicie bezprzewodowe modele na Bluetooth, ale też z portem słuchawkowym audio jack 3.5 mm i USB-C. Nie ma zatem ograniczania czasem pracy zależnym od ładowania. Według Microsoftu, w nowym wariancie znajdziemy jeszcze lepsze audio i dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

System dźwięku Omnisonic ma dać aż 13 poziomów redukcji szumów z zewnątrz, które będą kontrolowane z poziomu lewej słuchawki. Prawa ma służyć do regulowania głośności (do maks 115 dB). Dotykowa obsługa ma być prosta i intuicyjna, by w każdej chwili dało się dostosować poziom dźwięku napływający z otoczenia. Chodzi po prostu o możliwość słyszenia pewnych sytuacji bez zdejmowania urządzenia z głowy.

Microsoft Surface Headphones 2

Surface Headphones 2 – 20h pracy

Od strony designu nie zmieniło się wiele. Nie było to potrzebne. Słuchawki wyglądały dobrze. Udało się dorzucić rotację słuchawek w zakresie 180 stopni, więc będzie się je wygodniej nosiło po zdjęciu i zawieszeniu na szyi. Wzbogacono też paletę kolorów. Oprócz szarych są też w czarnym macie. 40 milimetrowe moduły mają te same gabaryty co poprzednio. Mikrofony są bardziej zaawansowane, więc jakość rozmów też ma zyskać. Trzeba zakładać, że audio będzie odbierane lepiej od pierwszej generacji. Jest wsparte aptX dla Bluetooth. Surface Headphones 2 mają działać 20 godzin na jednym ładowaniu, czyli o 5 więcej niż wcześniej. Mowa o pracy przy aktywnym wyciszaniu ANC. 5 minut ładowania ma taż godzinę grania, więc w razie potrzeby szybko je podładujemy.

Swift Pair ma przyspieszyć połączenie słuchawek z komputerami z Windows 10. Słuchawki wykryją też zdjęcie ich z głowy, więc automatycznie wstrzymają granie. Fajnie, że udało się obniżyć cenę urządzenia. Surface Headphones 2 kosztują teraz 249$ (1199 zł), więc są tańsze od poprzednika o 100 dolarów. Tamte były zdecydowanie za drogie, zwłaszcza, że wciąż nie mają wyrobionej marki. Ta ostatnia kwestia jest dość istotna, bo rywale mają bogate doświadczenie, a Microsoft nawet w tabletach (mimo siedmiu generacji!) potrafi w nich coś skopać. Psują się.

źródło: microsoft.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *