Marshall Voice

Firma Marshall ma renomę w dziale audio, ale nie kwapiła się specjalnie do produkcji nowocześniejszych odmian głośników. Niedawno weszła do segmentu modeli bezprzewodowych, a teraz zrobiła kolejny krok, tj. opracowała warianty z Alexą i Google Asystentem. W końcu dołączyła tym samym do oferty smart głośników (jeśli dobrze obserwuję rynek) i to od razu z dwoma propozycjami. To pierwsze podejście do tematu i oczywiście w klasycznym wzornictwie oraz designie znanym od wielu lat. Styl retro i inteligentne funkcje? Jestem na tak!

Ogólna stylistyka jest oczywiście kontynuowana. Wygląd sprzętu jest charakterystyczny i rozpoznawalny, więc nie ma potrzeby rezygnacji z niego. Marshall Voice (Acton II i Stanmore II) różnią się głównie wielkością, a więc i mocą. Oba zostały zaprezentowane na targach IFA 2018 w Berlinie, ale na razie bez konkretnego przekazu o ich właściwościach dźwiękowych. Tutaj jednak można założyć, że będzie dobrze, bo to jednak sprawdzony brand. Pewne niebawem specyfikacje dotyczące wnętrza się pojawią. Ja  w ciemno stawiam, że będą więcej niż wystarczające.

Marshall Voice

Przechodząc do nowych funkcji. Asystent głosowy to wśród konkurentów żadna nowość, jednak w takim opakowaniu już zdecydowanie tak. Wcale nie mówię jedynie o amatorach marki i najwierniejszej grupie odbiorców. Klasyczna bryła i odbiór wizualny powinny zainteresować także fanów wirtualnych pomocników. Tutaj Marshall proponuje Alexę oraz za niedługi czas także Asystenta Google. Chyba nie muszę specjalnie szczegółowo opisywać oferty asystenta w smart głośniku? Zajmuje się tym na blogu od samego początku sekcji, więc tylko skrótowo przypomnę co tacy pomocnicy potrafią. Na razie jeszcze nie po polsku, ale są w stanie odpowiadać na wybrane pytania, wykonywać polecenia dla wielu serwisów, usług i podpiętych urządzeń, ale też sterować zasobami muzycznymi. Te wydają się dla firm kojarzonych z dźwiękiem jednymi z istotniejszych.

Pierwsza generacja posiadał wsparcie dla sieci Wi-Fi oraz Bluetooth i tu zapewne będzie podobnie. Spokojnie zbudujemy układy multi-roomowe, czy wykorzystamy Chromcast do strumieniowania materiałów. To właściwie standard w inteligentnych głośnikach. Żałuję, że nie jestem w stanie przekazać informacji o jakości dźwięku, ale bez choćby danych o modułach, nie da się tego po prostu zrobić. Zawsze też lepiej posłuchać sprzętu. Wiadomo jednak ile będą kosztować głośniki. Acton II został wyceniony na 299$, natomiast większy kosztować ma 100 dolarów więcej. Premiera 2 października. Ale teraz przybyło wyboru! Kiedyś był tylko Amazon Echo…

źródło: Marshall.com