Lyric Speaker Canvas – głośnik z tekstami piosenek

23 Lip 2019

Cotodoma Lyric Speaker Canvas

Segment sprzętu audio od zawsze był bardzo konkurencyjny. Gdy na rynek weszły smart głośniki zrobiło się jeszcze ciaśniej. Generalnie jednak producenci zawsze musieli starać się, by ich wyroby nie tylko dobrze grały, ale i dobrze wyglądały. W mieszkaniu nagłośnienie jest często ważnym elementem wystroju. Cotodoma wspólnie z  Saint Laurent stworzyły model, jakiego dotąd jeszcze nie było. Lyric Speaker Canvas wygląda estetycznie i oprócz dźwięku generuje też teksty piosenek.

Lyric Speaker Canvas – głośnik z tekstami

Dzisiaj do plików muzycznych dodawane są przez niektóre serwisy także słowa. Można je też zintegrować samodzielnie, ale najlepiej skorzystać ze specjalnych aplikacji, gdzie w trakcie utworów pojawiają się też teksty. Koncepcje chce wykorzystać Cotodoma, by rozszerzyć możliwości postrzegania sprzętu w pomieszczeniu. Wizualizacje maja dodać charakteru, odświeżyć głośnik i przy okazji pokazać słowa odtwarzanych piosenek. Do karaoke raczej nie bardzo, choć teoretycznie dałoby radę. Przypomina to niektóre materiały video wrzucane na YouTube, gdzie artyści są w stanie dodać do dźwięku jakiś obraz. Najczęściej towarzyszą im właśnie teksty w rytmie audio.

Cotodoma Lyric Speaker Canvas

Design głośnika przypomina kopertę od płyt winylowych, która oparta jest oparta o ścianę. Nie będzie imitować okładek, ale dzięki dostępowi do bazy serwisu PetitLyrics rozpozna grane kawałi i na 22-calowym, przezroczystym ekranie Transparent LCD pokaże słowa utworów. To nie smart głośnik, ale oferuje sporo standardów łączności, w tym te bezprzewodowe, tj. Wi-Fi, AirPlay i Spotify Connect. Jest też szansa uruchomienia playlist z Amazon Music i większości innych popularnych platform streamingowych. Lyric Speaker Canvas to specjalna edycja modelu Lyric Speaker o nowym wyglądzie. Tam przezroczysty ekranik był chyba nieco efektowniejszy.

Na koniec wypada podać trochę parametrów głośnika. Lyric Speaker Canvas dysponuje dwoma modułami 20W, które siedzą z tyłu. Odmiana Saint Saint Laurent kosztuje prawie 2 tysiące euro. To propozycja typowo premium. Kupimy ją w wybranych sklepach marki w Los Angeles lub w Paryżu. Model Cotodoma jest nieco tańszy, ale nie specjalnie bardziej.

źródło: lyric-speaker.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *