Level Lock – niewidoczny smart zamek

22 Lis 2019

Większość smart zamków to rodzaje adapterów do konstrukcji obsadzonych w drzwiach. Z racji swoich gabarytów mechanizmy te wystają i wyraźnie widać ich obecność. Jednym producentom radzenie sobie z tym problemem wychodzi lepiej, innym gorzej. Tymi najbardziej estetycznymi propozycjami wydają się inteligentne zamki zintegrowane z klamkami. To tam udaje się ukryć dodatkowe moduły. Level Lock to model, który chowa wszystko, co możliwe, wewnątrz drzwi.

Level Lock smart zamek

Level Lock jest smart, ale go nie widać

Współcześniej większość inteligentnego wyposażenia po prostu wyraźnie widać. Rozwiązania, które dopracowywane są od lat, jak np. smart żarówki, mają już rozmiary zbliżone do normalnych odpowiedników. To samo będzie działo się w innych działach, m.in. w zamkach. Inżynierowie z Level Home zmieścili wszystkie niezbędne podzespoły w module, który mieści się w tradycyjne miejsce przeznaczone do zwykłego zamka. Ważne jednak, by sprawdzić kompatybilność, bo ta nie dotyczy wszystkich drzwi. Level Lock obsadzimy w pojedynczym otworze 19mm, ale z możliwością wykorzystania adapterów od producenta, którego moduły stosujemy. Nie uda się go wstawić w zamkach podwójnie zintegrowanych. Nie umiem w tej chwili potwierdzić, czy system nie jest w jakiś sposób konkretniej przystosowany do standardów różnych regionów. To trzeba już sprawdzić dokładniej.

Instalacja urządzenia jest oczywiście inwazyjna, ale jeśli zależy nam na estetyce to poświęcimy trochę czasu.  Należy zauważyć, że nie będzie to podczas montażu nic skomplikowanego. Level nie zdradzi swoich możliwości, a te obejmują praktycznie cały najważniejszy zestaw opcji, które znajdziemy u konkurencji. Jest automatyczne otwieranie/zamykanie zależne od zbliżenia się ze smartfonem, szansa na wejście/wyjście z użyciem Apple Watcha, ale też dzielenie się wirtualnymi kluczami przez telefon.

Level Lock z Apple HomeKit

Dzisiaj bardzo ważna dla urządzeń z branży smart jest ich kompatybilność z inteligentnymi platformami do integrowania wyposażenia w sieciach. Level Lock działa z asystentką Siri dzięki współpracy z Apple HomeKit. Na iPhonie sprawdzimy też historię wejść (po rozpoznanych smartfonach). Otrzymamy też powiadomienia o każdym otwarciu i zamknięciu wejścia. O czym jeszcze warto napisać? Może o baterii i zabezpieczeniach. Urządzenie Level działa na baterii CR2. Ma wystarczyć na około rok typowej pracy. Szyfrowanie i zabezpieczenia to ANSI GRADE 1/A. Wciąż działać będą też normalne klucze.

Części obecnie używanego zamka też wykorzystamy – te zewnętrzne (z pokrętłem i zamkiem do kluczy). To teoretycznie powinno obniżyć koszty, bo kupujemy w zasadzie smart wkładkę. Baterię wsuwamy od środka (przy otwartych drzwiach), natomiast kończąca się energia zostanie wskazana powiadomieniem na smartfon. Cena? W przedsprzedaży (USA) jest to niecałe 200 dolarów, ale finalnie wyjdzie 250$.

źródło: level.co

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *