Lenovo Smart Tab – tablet w smart głośniku z Alexą

8 Sty 2019

To nie pierwsza konstrukcja Lenovo, która eksperymentuje z połączeniem smart ekranu, smart głośnika i asystenta głosowego w stacji dla domu. We wrześniu 2017 firma pokazała taką hybrydę w postaci Lenovo Home Assistant Pack z Alexą, a w zeszłym wprowadziła do sprzedaży Lenovo Smart Display z Asystentem Google. Na targach CES 2019 pojawiła się jeszcze inna wersja takiego sprzętu. Powstał tablet z Alexą, który można zadokować w stacji z głośnikiem. Lenovo Smart Tab to idealny pomysł na smart ekran z asystentem.

Lenovo Smart Tab - tablet i smart ekran z asystentem

Lenovo Smart Tab = tablet + smart głośnik + smart ekran

Już na początku tworzenia się segmenciku smart ekranów zwracałem uwagę, że prędzej czy później musi dojść do takiej ewolucji. Tajwański producent przygotował tablet z Androidem, który można obsadzić w smart głośniku, dzięki czemu uzyskam efekt podobny do Echo Show, ale w atrakcyjniejszym formacie. Dlaczego? Bo wyświetlacz ma więcej zastosowań i można go użyć do wielu innych zadań, a gdy połączymy go z podstawką, przemieni się w Alexę w wizualnym panelu dla smart home. Wszystkie charakterystyczne cechy każdego urządzenia w jednym wydaniu.

Wadą Smart Display jest ich ograniczenie do obsługi inteligentnej sieci i zapytań w bardzo stacjonarnym formacie. Od dawna zauważa się, że warto do tego celu wykorzystać po prostu tablet. Amazon wprowadził nawet tryb Echo Show do tabletów Fire, ale brakowało tu jeszcze lepszego audio. Lenovo Smart Tab oferuje wszystko czego oczekujemy od takiego zestawu w bardzo minimalistycznym stylu. Prostokątny wyświetlacz trzyma się podłużnego klocka z nagłośnieniem Dolby i całość prezentuje się estetycznie. Zaproponowano dwie konfiguracje formatu tablet + smart dock. P10 i M10 różnią się pamięcią, kamerkami, liczbą frontowych głośników w tablecie oraz czytnikiem palca.

Lenovo Smart Tab - tablet i smart ekran z asystentem

Lenovo Smart Tab - tablet i smart ekran z asystentem

Lenovo Smart Tab z Show Mode

Alexa w takiej hybrydzie działa identycznie do Echo Show od Amazona, czyli wysłucha poleceń dla smart home, odpowie na pytania, czy komendy dotyczące serwisów (pogodowych, kalendarza i innych). Gdy ekran nie jest potrzebny do usług z odpowiedziami wizualnymi lub materiałami video z YouTube’a czy Amazon Prime Video, można go podnieść i użyć jak klasycznego tabletu. Po co dublować przeznaczenie wyświetlaczy, których powoli jest już w naszych domach paradoksalnie za dużo. To bardzo ekonomiczna propozycja i bardzo logiczny kierunek przemian sprzętu dla sekcji Smart Display. Lenovo ma teraz dwie alternatywy z oboma najpopularniejszymi asystentami głosowymi: Alexą i Google Asystentem.

Lenovo Smart Tab M10 wyceniono na 199$, a P10 na 249$. Stacja z głośnikiem jest stale pod prądem, więc w trakcie dokowania akumulator tabletu się uzupełnia. Ciekawi mnie jakość dźwięku. Ogólnie, jak do tej pory, to moim zdaniem najatrakcyjniejszy sposób oferowania smart ekranu z asystentem. Specfikacje wnętrza tablet nie są jakieś topowe, ale do codziennego, typowo domowego użytku wystarczą.

źródło: Lenovo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *