Lenovo Home Assistant Pack – głośnik z tabletem i Alexą

1 Wrz 2017

Ten rok to zdecydowanie narodziny nowej sekcji domowych urządzeń. Mimo, że Amazon zaczął promować je już w 2016, to konkurencja odpowiedziała dopiero w tym. Na rynku pojawia się coraz więcej smart głośników. Część z nich oferuje się już teraz, ale chyba więcej zadebiutuje pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. To oznacza, że prawdziwą walkę zobaczymy głównie w 2018. Wraz ze stacjami promowani są asystenci i chyba właśnie oni są tu najważniejszym elementem. Lenovo na targi IFA 2017 przygotowało swoja nową koncepcję takiegoż wynalazku.

Lenovo Home Assistant Pack

Lenovo Home Assistant Pack to specjalne konstrukcji inteligentny głośnik, który przygotowano tak, by umożliwił szybkie podpięcie tabletu Lenovo Tab 4. W ten sposób producentowi udało się uniknąć wbudowywania ekranu (jak w Amazon Echo Show) i nie zwiększania gabarytów modułu głównego. Korzyści? Spore, bo przecież tablet można od wszystkiego odłączyć i korzystać mobilnie. Bardzo sensowny format. Do tego stacja jest w miarę uniwersalna, ponieważ można do niej podłączyć model tablet z 8- lub 10 calami (współpraca z Lenovo Tab 4 8, Tab 4 8 Plus, Tab 4 10 lub Tab 4 10 Plus).

Sam głośniczek posiada dostęp do asystentki Alexa, więc wykorzystamy ją identycznie do wariantów Amazon Echo. Komendami głosowymi wydamy polecenia odtwarzaczowi muzycznemu, zapytamy o różne rzeczy, by uzyskać odpowiedzi, a także skontrolujemy nasz smart dom (o ile takowe posiadamy w smart sieci i zintegrowaliśmy je z asystentką Alexa). Stacja z głośnikiem podładuje też tablet. Najlepiej być już klientem Lenovo, wtedy cały zestaw wyjdzie najtaniej. Ekran jest oczywiście opcjonalny, ale może okazać się, że warto go posiadać jako panel nawigacji i być może większego zakresu odpowiedzi.

Potwierdza to cena i wykorzystane w głośniku moduły. Ten moduł nie jest inteligentny. Staje się takim dopiero przy wpięciu tabletu. Jak to wygląda cenowo? Sama stacja Lenovo Home Assistant Pack to koszt niecałych 80 dolarów. Trzeba doliczyć jeszcze cenę tabletu. Dla porównania. Amazon Echo to niecałe 180$. Echo Show (z własnym ekranem) to z kolei 230$.

źródło: Lenovo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *