Kindle Paperwhite gotowy na sporą kolekcję komiksów

19 Paź 2016

Kindle Paperwhite 32 GB

E-czytniki znane są z tego, że potrafią przechować tysiące książek. Niektóre z Kindle potrafią też wyświetlić grafiki, co można wykorzystać przy surfowaniu po Internecie. Amazon przygotował specjalną wersję modelu Paperwhite, którą przystosował właśnie do treści graficznych, głównie komiksów. Japońska odmiana jest limitowana tylko do tego regionu i posiada aż 32 GB na dane, bo przecież grafiki zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż słowa. Kindle Papierwhite dostosował się do lokalnych potrzeb i udostępnił przestrzeń na pełne kolekcji Mangi.

Osiem razy więcej pamięci (niż przeciętny Kindle) na dane to wyjątkowa okazja dla miłośników komiksów, ale pozostałe funkcje pozostały takie same. To wciąż również czytnik e-booków w normalnym wydaniu, ale nie da się ukryć, że wyświetlanie graficznych treści jest tu wyróżnione. Na razie limitowany model pojawi się tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni i bardzo łatwo ten krok zrozumieć. Premiera nowego gadżetu sprawdzi się najlepiej tam, gdzie biznes komiksowy jest największy, czyli w Japonii. Pewnie za jakiś czas mangowy Kindle Paperwhite trafi do reszty krajów.

Kindle Paperwhite 32 GB

Czarno-białe komiksy? Żaden problem. Tradycyjna Manga jest czytana bez kolorów, więc ten pomysł Amazonowi naprawdę wyszedł. Producent obiecał, że 32 GB wystarczą na pomieszczenie 700 Mang lub “całych serii Asari-chan, Kochikame i Naruto” co w bardziej obrazowy sposób określi zdolności pamięci czytnika Paperwhite. Generalnie – dużo miejsca. Co jeszcze? Udało się przyspieszyć przewracanie stron. “Fast page turn” ma przesuwać “kartki” 33% szybciej, a dłuższe przytrzymanie ekranu ma wejść w tryb “continuous page turn” co by przeskoczyć nudne fragmenty. Ta ostatnia opcja to ewidentnie wpływ nowego formatu, czyli komiksowych, cięższych stron.

Reszta parametrów czytnika Kindle Paperwhite taka sama: 6 cali, dotykowy ekran, 300 ppi, 4 LEDy do podświetlenia oraz bateria wystarczająca na tygodnie pracy. Oczywiście wariant ten jest troszkę droższy. Naturalnie, baza sklepiku Amazona pozwoli na zakupy wirtualnych komiksów. Całkiem fajne wyjście na przeciw lokalnym oczekiwaniom. Kindle Paperwhite “Manga” ma trafić na japoński rynek jeszcze w październiku. Ciekawe jak z opcją importu. BTW: wiecie, że od wczoraj Amazon jest całkowicie po polsku? I z tańszym progiem darmowej wysyłki.

źródło: Amazon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *