Kamerka Blink XT2 wytrzyma nawet 2 lata

9 Maj 2019

Kamerki rywalizowały do niedawna na jakość obrazu, a teraz walczą na funkcje oraz tryby pracy, m.in. ze wsparciem algorytmów AI. W sekcji modeli akumulatorowych ważnym aspektem jest też czas pracy na jednym ładowaniu. Już kilku producentów znalazło na to sposób, oferując naprawdę ciekawe koncepcje. Amazon przejął w 2017 roku markę Blink, która miała w ofercie naprawdę ciekawy wariant Blink Indoor Camera do wnętrz. Teraz gigant prezentuje pierwszą odmianę kamerki po przejęciu. Blink XT2 ma działać nawet 2 lata!

Blink XT2

Blink XT2 – 2 baterie AA = 2 lata pracy

Zacznijmy od tego, że edycja do instalacji na budynku (choć w wewnątrz też może być używana) jest tańsza od pierwszej generacji XT z 2016 roku. XT2 pracuje na nowym chipie, umożliwiającym działanie nawet przez dwa lata na dwóch “paluszkach” typu AA. Ulepszono też właściwości detekcji ruchu, co także ma znaczenie dla czasu pracy, bo aktywuje rejestrator. To przedstawiciel kamerki, która nagrywa tylko kiedy trzeba. Jeśli nie będziemy męczyć baterii ciągłym podglądem to urządzenie podziała dłużej. Oczywiście podane dwa lata to naprawdę skrajny, rzadko osiągany rezultat, ale możliwy do osiągnięcia. To 2x lepiej od poprzednika.

Zerknijmy na pozostałe parametry. Kamerka Blink XT2 posiada dwustronne audio, czyli szansę na wymianę dźwiękowych uwag (głównie odstraszanie obcych po wykryciu przez czujniki). Sensory ruchu mają pozwolić regulować strefy czujności dla “micro aktywności”. W ten sposób określimy dokładniej obszary, w których system ma reagować. Uda się dzięki temu wyeliminować fałszywe alarmy. Video nagramy w jakości 1080p z opcją darmowego zapisu do chmury. Podgląd można zyskać przez Alexę na smart ekranach Echo Show. Jeden moduł kosztuje 90$, ale warto kupić zestawy z Sync Module potrzebnym do synchronizacji kilku sztuk i budować szerszy monitoring.

Blink XT2

 

Wizualnie jest bardzo podobnie do pierwszej generacji, tyle, że w czerni. Nawet certyfikat wodoszczelności IP65 jest ten sam. Trochę dziwi mnie brak integracji z kamerkami Ring oraz serwisem Amazon Cloud Cam. Blink XT2 to w zasadzie praktycznie bezpośredni konkrent dla Stick Up Cam od Ring. Premiera 22 maja w USA i Kanadzie.

źródło: Amazon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *