Harman Kardon Citation 200 – mobilny smart głośnik

13 Sty 2020

Harman Kardon przywiózł na targi CES 2020 w Las Vegas całą rodzinę głośników z serii Citation. Nie o wszystkim mam czas pisać, więc skupię się na jednym. Wybrałem najbardziej mobilny z zaprezentowanych – Citation 200. To pierwszy tego producenta z akumulatorem, czyli w odmianie przenośnej. Kolejny na rynku, chcący zaoferować smart funkcje bez przewodu. Przypomnę, że taką koncepcję wdrożono już wobec: Sonos Move, Bose Portable Home Speaker, a także Amazon Echo Input Portable Smart Speaker.

Harman Kardon Citation 200

Harman Kardon Citation 200 z rączką

Citation to jedne z bardziej stylowych głośników w wersji smart. Wszedłem na stronę producenta, by sprawdzić, jak liczna jest już rodzinka z tej linii. Harman Kardon oferuje już około dziesięciu różnych modeli. Większych i mniejszych. Czas na kompaktowy z rączką do łatwiejszego przenoszenia. Sonos i Bose też dostarczyły uchwyty. Skoro mamy akumulator to mobilność trzeba podkreślić. Citation 200 otrzymał estetyczny pasek. Cała bryła głośnika nawiązuje jednak do pozostałych odmian. Oczywiście wszystko wciąż klasy high-end, czyli premium.

Nabywając Citation 200 będziemy mieć naturalnie poczucie dopasowania do pozostałych modeli z serii. Jest tu nawet charakterystyczny, lekko zwężający się ku górze kształt. Kolorystyka i materiałowe wykończenie to samo (Kvadrat). Nie mogło być inaczej. Wbudowana bateria ma dać ok. osiem godzin pracy, co oczywiście zależy od poziomu ustawionej głośności. W komplecie jest specjalna stacja dokująca, by tam ładować głośniczek. Taki dock najlepiej postawić w stałym miejscu, gdzie spędzi najwięcej czasu w stacjonarnej formie. Naładowany będzie mógł być zabrany z nami w dowolne miejsce, choć do pełnej pracy wymaga połączenia z Internetem. Trzeba być zatem w zasięgu sieci WiFi. W terenie skorzystamy głównie z Bluetooth, choć pewnie da radę też postawić sieć przez router w smartfonie, co pewnie da dostęp do asystenta.

Harman Kardon Citation Oasis

Harman Kardon Citation 200 – foto: gamecored.com

Citation 200 z Asystentem Google

Certyfikacja szczelności IPX4 ma gwarantować wytrzymałość na zachlapania, więc można go też zabrać na zewnątrz. Lepiej go jednak nie zalewać i nie pozostawiać na deszczu w wilgoci. Nasłuch komend dotyczy Asystenta Google. W Citation 200 można też wykorzystać protokoły AirPlay od Apple oraz Google Cast, które posłużą do bezprzewodowego strumieniowania materiałów. Jest też normalny Bluetooth. Harman wycenił przenośnego Citation na prawie 300 dolarów. Ma być dostępny na wiosnę 2020. Wypada jeszcze króciutko wspomnieć o pozostałych trzech wariantach z bezprzewodowym graniem. Producent proponuje jeszcze Citation Multibeam 700 (mniejszy od Citation Bar), czyli soundbar 210W, który można zestawić z nowym Sub S (subwoofer 100W). Citation Oasis to z kolei malutki model (12W) z budzikiem na szafkę nocną z bezprzewodowym ładowaniem dla telefonu. Wykorzystując inne (starsze) modele Citation zbudujemy przestrzenny system 5.1!

źródło: Harman Kardon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *