Smart Display to urządzenie dla domu, które łączy cechy inteligentnego głośnika z asystentem głosowym oraz opcje bardzo uproszczonego interfejsu wizualnego, poszerzającego możliwości sterowania domem. Wyglądają jak tablety, ale nimi nie są. Zwracają odpowiedzi na pytania z dodatkowym widokiem, niektóre pozwalają na video połączenia, uruchamianie YouTube’a, czy obrazu z podłączonych do sieci kamer do monitoringu. Tego typu gadżety mają potencjał na dużo więcej. Google chce dorzucić więcej domowej rozrywki przy użyciu Smart Displayów. Dodało więcej gier.

Smart Display z audiowizualnymi grami

Teoretycznie spędzamy teraz w domach więcej czasu, bo swoje robi światowa pandemia. Większość producentów i developerów chce wykorzystać ten czas, by przyciągnąć do swoich rozwiązań nowe grupy użytkowników. Widziałem wyniki sprzedaży gier i aplikacji w popularnych sklepikach oraz statystyki czasu spędzanego przy grach z ostatnich miesięcy i są rekordowe. To one potwierdzają, że szukamy rozrywki w domowym zaciszu. To idealny czas, by zaproponować alternatywne gry właśnie na smart ekrany. Już wcześniej powstawały tytuły na smart głośniki (tylko audio), a nawet specjalne skilla asystenta głosowego dla gier planszowych.

Wyświetlacz jest w stanie zaoferować tu jeszcze więcej. Oczywiście mowa o prostych grach familijnych. Takich, które warto uruchomić w gronie rodzinnym, by zebrać wszystkich w jednym miejscu i trochę się pobawić. Ewentualnie zagrać w trakcie imprezy lub odwiedzin gości. Tutaj królują teleturnieje i sekcja „trivia”, gdzie można wykorzystać panel w adekwatny sposób. Podobne aplikacje trafiały na smartfony i tablety, ale tutaj mamy już skrojoną do tego celu stację.

“Hey Google, Let’s Play a Game!”

Gry audio z wykorzystaniem Asystenta Google pojawiały się na rynku niemal od początku istnienia pomocnika na komendy. Są nawet w polskiej wersji językowej (na smartfon, ponieważ smart głośniki Google Home/Nest jeszcze go nie wspierają). Pomysłowe tytuły wykorzystujące zabawę przy użyciu samego głosu muszą być o wiele bardziej kreatywne, gdyż gameplay bazuje na samym audio. Trzeba uważnie słuchać, wykonywać polecenia i przyzwyczaić się do innego formatu. Smart Display ułatwi pewne sprawy dzięki ekranowi. Niestety na ten moment dostępność obejmuje wybrane języki, co jednak zrozumiałe.

Dostęp do sekcji gier wywołamy poleceniem “Hey Google, Let’s Play a Game!”. Smart ekran pokaże dostępne pozycje i pozwoli wybrać interesującą. Na razie oferta jest dosyć uboga, ale Google obiecuje, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Więcej nowych aplikacji ma pojawić się jeszcze w tym roku. W tej chwili znajdziemy takie gry jak: “Guess the Drawing” (odgadywanie obrazów), Jeopardy! (u nas znane jako Va banque – od niedawna powróciło do TV), Who Wants to be a Millionaire (u nas Milionerzy). Są też łamigłówki Puzzle of the Day i MadLibs. Jest też Trivia Crack oraz autorska wersja wyzwań w stylu escape-the-room od Google. To wciąż tytuły, w których wszystko praktycznie bazuje na audio, ale warstwa wizualna ułatwia zabawę. Google wydało też niedawno specjalne narzędzia dla developerów, by ułatwić im tworzenie gier na Smart Displaya. Dlaczego nie można tego zintegrować ze smart telewizorami?

źródło: google.com