GE Kitchen Hub – smart okap z ekranem i asystentem

8 Lut 2019

Od co najmniej kilkunastu już lat widok telewizora w kuchni nie jest niczym nadzwyczajnym. Coraz częściej jego rolę zastępuje tablet, a producenci proponują też alternatywę w postaci smart ekranów. Od kilku lat zaczynają pojawiać się nawet AGD zintegrowane z wyświetlaczami. Samsung i LG oferują takie lodówki (dodałem w powiązaniach pod wpisem), a Whirlpool w swoim prototypowym Connected Hub Wall Oven wbudował przezroczysty panel w kuchence. GE Appliances poszło o krok dalej. Kichen Hub to dotykowy ekran w okapie!

GE Kitchen Hub smart okap

GE Ktchen Hub – ekran w okapie

Współcześnie jesteśmy otoczeni ekranami. Można nawet powiedzieć, że niestety jesteśmy od nich uzależnieni. Pomagają różnego rodzaju Digital Wellbeing, ale finalnie uciec od obrazu się nie da. W kuchni akurat taki gadżet się przydaje, zwłaszcza podczas gotowania. General Electric próbuje dostarczyć go tam, gdzie według nich najwygodniej, czyli przed twarzą przy garkach. Okap do zabudowy nad palnikami ma w sumie sens, choć i tak trzeba zadzierać głowę znad patelni. Kitchen Hub zaprezentowano na styczniowych targach CES 2019 w Las Vegas.

GE połączyło smartdomowy hub z okapem, bo jeszcze nikt inny nie wykorzystał tego pomysłu. Cały moduł jest całkiem spory, ale dzięki temu i sam ekran wystarczająco duży. Ma on umożliwić sterowanie smart wnętrzem na wciągnięcie ręki, ale też przy użyciu Asystenta Google, tj. komend głosowych (gdy ręce brudne). Sprzęt pokazywano już w zeszłym roku, ale dopiero w 2019 będzie gotowy do sprzedaży. Ma to nastąpić już w maju. Wentylacja z 27-calowym ekranem posłuży jako jeden element wyposażenia kuchni, dzięki czemu ekonomicznie wykorzysta przestrzeń. Na ekranie będzie można odpalić filmiki z popularnych platform video i to nie tylko tych do gotowania, ale nawet filmów z Netflixa, czy muzyki ze Spotify.

Ważna będzie integracja z platformą do gotowania SideChef. Dzięki niej zobaczymy przepisy dopasowane do wyświetlacza, ale i z trybami pracy dla innych smart AGD od GE, np. ustawieniami dla konkretnych potraw (aktualnie gotowanych z przepisem). Naturalnie z instrukcjami krok po kroku. Okap ma nawet dwie kamerki, więc można to wykorzystać na nagrywania własnych filmików i dzielenia się nimi w sieci. Widać będzie nas oraz garnki, gdyż jeden obiektyw jest skierowany z góry w stylu flat lay (ciekawe jak sobie poradzą z parą). Może nie będzie trzeba schylać głowy i gotować przez ekran 😛 . To oczywiście żart, ale taki “peryskop” jest teoretycznie możliwy. Asystenta użyjemy z tego miejsca także do kontroli pozostałych smart urządzeń w naszym domu. GE Kitchen Hub nie będzie tani. Zależnie od wykończenia będzie to 1199-1399$.

źródło: GE

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *