Nie każdy wie, ale Garmin sprzedaje też smart wagi, które można sparować z aplikacją Garmin Connect, gdzie trafiają też odczyty ze sportowych wearables marki. Garmin Index S2 doczekała się upgrade’u. Jest smuklejsza i ma kolorowy wyświetlacz. Jest też trochę nowości software’owych.

Garmin Index S2 smart waga

Garmin Index S2 – kolorowy ekranik

Smart waga Garmina pierwszej generacji oferowała w sumie wszystko, czego potrzebujemy do zaawansowanego pomiaru wagi (i kilku innych znacznie ciekawszych odczytów składu naszego ciała). Kilka lat na rynku to jednak wystarczająco długi okres, by spróbować odświeżyć produkt. Garmin Index S2 otrzymało poprawki hardware’owe. Z tych najbardziej widocznych zauważymy dwie. Waga jest smuklejsza i ma kolorowy wyświetlacz. Złośliwi powiedzą, że na kolorowym panelu  lepiej będzie widać niekorzystne i dołujące dla nas dane 😉 .

W poprzedniku pomiary wyświetlały się na diodowej macierzy. Wystarczało to do podstawowego przekazu, ponieważ i tak dużo więcej działo się w aplikacji na smartfon. Teraz Ekran będzie czytelniejszy. Będzie bardziej szczegółowy, a to umożliwi dodatnie szerszych informacji. Zdaje się, że widok będzie można personalizować z poziomu telefonu. Użytkownik (jeden z szesnastu) spersonalizuje sobie widok, tj. statystyki, które chce odczytywać podczas ważenia.

Garmin Index S2 – skład ciała

Garmin Index S2 to nie waga dla zwykłego zjadacza chleba (choć także może z niej korzystać). Jest skierowana do osób aktywnych, które potrzebują śledzić efekty swojej pracy w postaci zmian wagowych swojego ciała. Mam na myśli monitorowanie składu ciała, nie tylko wagi ogólnej. Urządzenie rejestruje dane na temat tłuszczu, mięśni, kości i wody w organizmie i pozwala zapisywać to w historii profilu, więc można śledzić wszelkie zmiany. W sumie nic nowego. Można sprawdzać dane przed i po treningu, by obserwować m.in. nawodnienie.

Jeśli chodzi o metryki to większość przeniesiono z poprzedniej generacji Indexa. Oprócz wymienionych wyżej jest jeszcze BMI. Pomiary można zintegrować z popularnymi agregatami zdrowia: Google Fit i Apple Zdrowie, gdzie istnieje możliwość korelacji z innymi odczytami. Nowościami są: 30-dniowy wskaźnik trendów, wskaźnik zmian przed i po ważeniu, personalizacja widgetów z danymi na ekranie wagi, zwiększona czułość sensorów, poprawki algorytmów dla czujników impedancji, opcja połączenia z siedmioma sieciami WiFi oraz zmiana baterii z AA na AAA (pewnie z uwagi na smuklejszy format). Garmin Index S2 wyceniono na niecałe 150 euro.

źródło: garmin.com