Fitbit Aria 2 – smart waga

29 Sie 2017

Fitbit Aria 2

Był czas, że inteligentne wagi pojawiały się na rynku dużo częściej. Najwyraźniej już wtedy posiadały wystarczające odczyty oraz rozwiązania do śledzenia wielu danych. Da się jednak poprawić wiele rzeczy. Fitbit wprowadza na rynek nową generację smart wagi Aria, która dostarczy precyzyjniejsze odczyty.

Fitbit Aria 2 otrzymała bardzo podobny zestaw funkcji, mimo, że nowy model jest pierwszym większy updatem od 2010 roku! Potwierdza się tym samym, że nie było potrzeby (i być może odpowiednich rozwiązań) rozwijania urządzenia. Waga dalej robi co co poprzednik: rejestruje wagę, prezentuje wskaźnik BMI, poziom tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej (głównie mięśniowej). Aria 2 zyskała nowe algorytmy przetwarzające odczyty. Mają być dokładniejsze (najdokładniejsze na rynku). Precyzja to w tym przypadku ważna sprawa, więc może zaważyć o sprzedaży i konkurencyjności.

Fitbit Aria 2

Fitbit poprawił też kwestie instalacji. Cały proces konfiguracji, połączenia (Bluetooth) i kalibracji jest szybszy i prostszy. Wszystko ma teraz przypominać parowanie trackera ze smartfonem. Wygląd wagi bardzo się nie zmienił. Aria 2 po sześciu latach jest jednak smuklejsza, estetyczniejsza i po prostu ładniejsza. Wyświetlacz jest chyba większy, a na pewno czytelniejszy. Informacje odczytamy szybciej. Wciąż będzie miejsce na zapis aż ośmiu profilów, czyli danych użytkowników. Tutaj aplikacja ma swoje znaczenie, ponieważ możemy monitorować odczyty na ekranie telefonu, łącząc informacje z aktywnością i snem ze sportowych zegarków i opasek Fitbit.

Apka umożliwi wyznaczanie celów, czyli pilnowanie diety, utrzymywanie formy i wagi, spalanie konkretnej ilości kalorii, redukowanie wagi do konkretnych poziomów. Wyniki i statystyki mają motywować do działania identycznie do programów fitness. Nowa smart waga Fitbit Aria 2 będzie bezpośrednim rywalem dla też niedawno wydanej Nokia Body. Obie śledzą praktycznie te same parametry. Przewagą Fitbit może być doświadczenie i chyba lepszy ekosystem. Waga ma kosztować niecałe 130 dolarów i będzie dostępna od października.

 źródło: Fitbit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *