DJI Osmo Action – kamerka akcji z dwoma ekranami

15 Maj 2019

Firmę DJI kojarzymy z konsumenckich dronów, a od niedawna także gimbali Osmo. Pozwalały on na stabilizowanie smartfona, ale też kamerek akcji. Te można też podczepić pod copterki. Pod koniec zeszłego roku producent ten przedstawił kamerkę DJI Osmo Pocket, a teraz wchodzi w segment kamerek akcji modelem Osmo Action. Będzie to bezpośredni rywal dla GoPro, które czują nacisk już bardzo wielu rywali. Czyżby kolejny chiński wariant z atrakcyjną ceną, ale i ciekawymi parametrami?

DJI Osmo Action - rywal dla GoPro

DJI Osmo Action – rywal dla GoPro

Nie może dziwić, że producent zajmujący się nagraniami z wysoka, zdecydował się w końcu na rozszerzenie oferty o wyrób nawiązujący tematycznie do dronów. Z pewnością ma to związek, ale to też szansa na wykorzystanie know how nieco szerzej. Kamerkę akcji można przecież zamocować w wielu innych miejscach, m.in na gimbalach od DJI. Chińczycy dysponowali feedbackiem od klientów, więc mieli szansę na zaprojektowanie kamerki według ich najważniejszych potrzeb. Jak wyglądają specyfikacje DJI Osmo Action? Nieźle!

Kamerk akcji od DJI ma sporo topowych, jak na te rozmiary, właściwości. Sensor 1/2.3 z 12 mpx dla zdjęć i rozdzielczością 4K z 60 fps i 100Mbs to świetne parametry. Także obiektyw jest interesujący. Wystaje mocno, ale to przyczyna specjalnej budowy asferycznej optyki do nagrywania bez zniekształceń, np. pod wodą. Szkło soczewek ma też specjalne warstwy chroniące przed odciskami palców oraz niwelujące odbicia/odblaski w ostrym świetle. Kompaktowa konstrukcja pomieściła aż dwa ekraniki. 1.4-calowy na przodzie i 2.25 na tyle. Ten większy ma dotykowy panel do zmian ustawień. Ten mniejszy posłuży głównie do podglądu dla ujęć selfie. Nie wiem czy jest na rynku inna taka kamerka.

DJI Osmo Action - rywal dla GoPro

Osmo Action z wymienną baterią

Obudowa jest wodoszczelna, a główny wyświetlacz świeci z jasnością 750 nitów, więc nagrywanie (podgląd obrazu) będzie możliwe nawet w ostrym świetle. Sprzęt będzie wytrzymywał temperatury nawet do -10 stopni Celsjusza. Podoba mi się też pomysł wymiennej baterii, pozwalający na zapis video w 4K przez 93 minuty. Funkcje RockSteady mają ustabilizować elektronicznie obraz dzięki specjalnym algorytmom. Lepiej jednak wykorzystać zewnętrzny gimbal. Są też opcjonalne akcesoria, m.in. dodatkowa obudowa do głębszych zanurzeń. Jest też wsparcie HDR.

Teraz akapit o funkcjach. Do dyspozycji ma być sporo trybów nagrywania. Większość znana z konkurencyjnego sprzętu: slo-mo (8X z 240 fps dla 1080p), time lapse, czy manualna kontrola ekspozycji. Osmo Acion połączymy też aplikacją mobilną DJI Mimo na smartfony, gdzie uzyskamy opcję streamingu na żywo, zmienimy ustawienia, podejrzymy zapis, czy obsłużymy gadżet zdalnie. Część funkcji można wywołać poleceniami głosowymi. Cena? DJI wyceniło kamerkę akcji Osmo Action na 379 euro.

źródło: DJI

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *