Bose Home Speaker 300 – mniejszy smart głośnik

22 Maj 2019

Firma Bose zaczęła od smart głośników z Alexą. Bose Home Speaker 500 współpracował podobnie do Amazon Echo, a wyróżniał go przede wszystkim ekranik. Teraz producent dołożył mniejszą odmianę Home Speaker 300. Już bez ekranu, ale z Asystentem Google! Wirtualny pomocnik pojawił się też na większej edycji. Można powiedzieć, że powstała już mała rodzinka inteligentnych modeli od Bose, bo są jeszcze soundbary.

Bose Home Speaker 300

Mniejszy Bose Home Speaker 300

Dzisiaj każdy producent chce mieć w ofercie głośnik z asystentem. To funkcje bardzo wygodne, no i odbierające klientów. Nie wolno lekceważyć tego tematu i trzeba integrować sprzęt z najnowszymi funkcjami. Wszystkie smart głośniki Bose, włącznie z soundbarami mają teraz Asystenta Google, czyli jeszcze szerszy repertuar opcji niż poprzednio, gdy do dyspozycji była Alexa. Mamy teraz wybór platformy, co zawsze jest na plus.

Oczywiście mówimy o komendach głosowych, które aktywujemy przez “OK Google”, by sterować muzyką, ale też pytając Google Search o różne rzeczy, czy obsługując smart wyposażenie wnętrza. Bose Home Speaker 500 i 300 to odpowiedniki głośników Google Home, ale w lepszym wykończeniu oraz jakości dźwięku. Mniejszy Home Speaker ma być po prostu tańszą alternatywą dla 500. Grać ma jednak równie dobrze, choć wiadomo, że z większym kompromisem wynikającym z gabarytów. Bose obiecuje mocny bas i 360-stopniowe granie. Spokojnie włączymy go do ekosystemu innych smart głośników firmy, także soundbarów, by uzyskać efekt multi-room.

Bose Home Speaker 300

Home Speaker 300 z AirPlay 2

Stylistyka Home Speaker 300 jest spójna z większym 500. Przyciski do manualnej obsługi umieszczono u góry. Jest pasek LED do wskazywania aktywności mikrofonów nasłuchujących poleceń. Zaproponowano dwa klasyczne kolory, czyli czerń i biel. Wewnątrz konstrukcji nie ma żadnego akumulatora, więc sprzęt musi być podłączony pod gniazdko. Bluetooth posłuży do połączenia jak normalny głośnik bezprzewodowy, ale jest też wsparcie AirPlay 2. Bose Home Speaker 300 ma kosztować niecałe 260$ (dla porównanie model 500 to niecałe 400$). Można go będzie zamawiać od 4 czerwca, a zadebiutuje 20 czerwca.

źródło: Bose

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *