Oglądam teraz sporo nowych filmów science-fiction z Netflixa (ostatnio platforma wrzuca dużo nowych produkcji z tego działu), gdzie widać wizje przyszłych technologii. Obecnie kończę oglądać Anon. W wielu filmach powtarza się temat smart luster, co potwierdza tylko ich nieuchronne upowszechnienie. Dzisiaj o kolejnym takim wynalazku (bo pisałem już o sporej liczbie modeli). Autorzy tego inteligentnego wyposażenia dla domu mają różne pomysły na jego wykorzystanie. Artemis proponuje współpracę z Augmented Reality.

Artemis - smart lustro z platformą CareOS

Artemis – smart lustro z platformą CareOS

Baracoda stworzyła platformę health & beauty z opcjami Rzeczywistości Rozszerzonej, zamieniając lustro w rodzaj salonu piękności i zdrowia do naszej łazienki. Łączenie odbicia, cyfrowych warstw i trybu wellness to coraz popularniejsza koncepcja. Całkowicie zresztą naturalna. Artemis z softem CareOS zaprezentowano na targach CES 2019, gdzie zademonstrowano kilka ciekawych trybów jego pracy. Część z nich widziałem już w innych smart lustrach. W tym wypadku idea zakłada połączenie możliwie wielu funkcji dla zdrowia w postaci platformy. Od wirtualnej kosmetyczki z filtrami (przymierzalnią fryzur lub make-upów), po monitoring zdrowia.

Artemis ma zaoferować wsparcie znane z aplikacji, ale przez lustro, czyli wygodniejszy format. Tutoriale video, efekty AR, integracja z markami, które ułatwią zakupy lub przedstawianie swoich produktów (a raczej ich możliwości), powiadomienia i dane z telefonu – to wszystko ma pokazywać się obok lub bezpośrednio na naszej twarzy. CareOS zaoferowałby wszystko ze znanym, dotykowym interfejsem oraz gestami rąk (żeby nie tłuścić powierzchni). Do tego rozpoznawanie twarzy, czyli personalizowanie profilu według domownika i współpraca z asystentami głosowymi.

Autorzy chcą też uwzględnić technologię 4D Visualization, służącą do skanowania twarzy i tworzenia trójwymiarowego modelu. To właśnie dzięki niemu możliwe ma być nakładanie cyfrowych warstw, czy efektywniejszego używania oświetlenia. Na system pojawiać mają się też aplikacje, a że potencjał spory, to i możliwości sporo. Na początek zapowiedziano te najważniejsze, jak np. gra w dokładne mycie zębów dla dzieciaków. W naszej łazience ma pojawić się komputer z możliwościami najnowszych smartfonów i rozwiązań AI. Planowane są nawet proste ćwiczenia rozciągające i wszystko co można zaproponować dla lustra podczas porannej i wieczornej higieny. Producent zamierza stworzyć kompleksowe wyposażenie.

Podczas targów w Las Vegas zapowiedziano, że lustro Artemis z CareOS będzie potrafiło też rozpoznawać zmiany w naszej posturze, skórze, czyli także zdrowiu. Planowane jest połączenie odczytów z wizytami u lekarzy. Generalnie mnóstwo zastosowań, na które dopiero się szykujemy. Ekosystem ma uwzględniać też instalację w hotelach i innych placówkach oraz połączenie z innymi modułami smart home. Firma pomyślała o bardzo wielu przeznaczeniach. Kiedy to wszystko jednak wdroży? Nie są to wcale kosmiczne technologie. Problem w integracji z partnerami, czyli zachęceniu do tworzenia programów na platformę. To tutaj zwykle tkwi ewentualny sukces lub porażka. Już na start udało się przyciągnąć kilka znanych marek. Baracoda chce zagwarantować minimum 50 partnerów IoT, by lustro mogło stać się rodzajem hubu dla inteligentnego wyposażenia.

źródło