Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Arlo Pro 4 i Arlo Ultra 2 – pół roku na baterii
Android

Arlo Pro 4 i Arlo Ultra 2 – pół roku na baterii 

Arlo już od kilku tygodni aktualizuje portfolio swoich kamerek do monitorowania domu. Przyszedł czas na te flagowe – Arlo Pro i Ultra. Ta pierwsza będzie dostępna już w czwartej, a druga w drugiej generacji. Oba modele wytrzymają nawet pół roku na jednym ładowaniu, a Pro 4 będzie w końcu bezpośrednio łączyć się z siecią Wi-Fi, więc hub będzie zbędny.

Arlo Ultra 2 Spotlight Camera

Arlo Pro 4 z 2K HDR

Oczywiście kamerki Arlo Pro 4 i Arlo Ultra 2 mają wiele wspólnego. Wyglądają podobnie, ale posiadają też część wspólnych funkcji. Obie należą do wyższej półki, więc ich możliwości są lepsze od standardów. Czwarta wersja Pro nagrywa obraz w jakości 2K z HDR i ma 160-stopniowy zakres widzenia. Jak już wyżej wspomniałem, potrafi teraz połączyć się z Wi-Fi bez stosowania stacji bazowej SmartHub, ale spokojnie można tego w razie potrzeby dokonać. Jako niezależny rejestrator też funkcjonuje. Producent przekonuje, że zaproponowana rozdzielczość jest najwyższą na rynku w tej klasie urządzeń.

Bateria w Arlo jest wymienna i działa na jednym ładowaniu nawet sześć miesięcy. Teoretycznie można dokupić baterię, by nie przerywać działania przez dłuższy czas (czas ładowania). W Pro 4 są też tryby pracy znane z poprzednika, czyli dwustronne audio do komunikacji lub zdalnego odstraszania z redukcją szumów w tle do lepszego porozumiewania się. Jest też lekkie doświetlenie kadru oraz tryb nocny. Wbudowano tu też syrenę alarmową, którą można uruchomić zdalnie lub automatycznie, np. po wykryciu ruchu.  Kamerkę wyceniono na niecałe 100$.

Arlo Ultra 2 z 4K HDR

Arlo Ultra 2 kosztuje 100 dolarów więcej i ma wszystkie rozwiązania z Pro 4, ale lepszy sensor i zakres widzenia. Nagrania będą zapisywany w 4K z HDR i w 180-stopniach pola widzenia. Dodatkowo software pozwoli na automatyczne ostrzenie uwagi na śledzonym obiekcie, by video było możliwie wyraźne. Ultra 2 ma większy zasięg od pierwszej generacji. Ultra HD to szansa na zoomowanie obrazu, czyli zbliżanie dla lepszych detali. Tu też jest kolorowy night vision. Integracja nowych Arlo kontynuuje współpracę z platformami smart home. Jest opcja podłączenia się z Apple HomeKit, Nest Home (Google Home) z Asystentem Google, czy Alexą. Obraz zobaczymy też na komendę na smart ekranach obu tych dwóch ostatnich systemów. Jest też kanał IFTTT do samodzielnego rozbudowywania akcji do automatyki.

Ceny już podałem, ale dopiszę jeszcze, że producent będzie oferował także multipaki, w których koszty pojedynczych sztuk spadną. Ultra będzie w ten sposób pakowana w zestawy 2, 3 i 4 kamerek. Aha, myślę, że dość ważną informacją będzie odporność obu Arlo na warunki pogodowe, więc w zakresie konkretnych temperatur wytrzymają na zewnątrz. Będą pilnować także ogrodu lub ganka. O apce na iOS oraz Androida, czy tej na Apple Watche już nawet nie piszę, bo to jest dostępne już od dawna.

źródło: arlo.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.