Arlo Pro 3 – kamerka HDR i kolorowy night vision

25 Wrz 2019

Jeszcze dzisiaj Amazon przedstawi swoją linię nowych produktów, gdzie prawdopodobnie zobaczymy jakś kamerkę od Ring. Bezpośredni konkurent, czyli Arlo od Netgear, przedstawiło wczoraj model Pro 3. Monitoring z ulepszeniami, jakich w tego typu urządzeniach nie ma w standardzie. Rejestrator obrazu otrzymał wsparcie HDR, kolorowego night vision, a nie zabraknie też wodoszczelnej obudowy oraz lampy doświetlającej kadr.

Arlo Pro 3 (2)

Arlo Pro 3 – kamerka ochrony

Kamery w naszych mieszkaniach mają spełniać przede wszystkim rolę strażnika. Arlo Pro 3 ma oczywiście współpracować z innymi generacjami marki, by wspólnie objąć “wzrokiem” jak największą przestrzeń. Sama też poradzi sobie nieźle, gdyż dysponuje 160-stopniowym polem widzenia, sensorem o jakości 2K z HDR oraz poprawioną komunikacją dwustronnej wymiany dźwięku (nowy głośniczek i mikrofony mają poprawić naturalność przekazu).

Certyfikat IP65 ma pozwolić na używanie Pro 3 na zewnątrz, gdzie bardzo przyda się lampa doświetlająca oraz kolorowy podgląd nocny. Lepiej zobaczymy sytuację w podglądzie na smartfonie, smart zegarku lub smart ekranie. Wbudowana syrena ma odstrszać i można ją będzie zaprogramować na automatyczną reakcję w momencie wykrycia hałasu lub ruchu. Wysoka rozdzielczość ma aż o 80% więcej pikseli niż poprzednik, co da nawet 12-krotny, choć cyfrowy zoom. A co da HDR? Lepsze widzenie w trudniejszych warunkach, np. miejscach zacienionych w mocnym słońcu. Pro 3 ma w ofercie śledzenie obiektu w kadrze, jak Arlo Ultra. Nie zmusi to nas do zakupu kolejnych modułów.

Arlo Pro 3 Smart Hub

Arlo Pro 3 + Smart Hub

Netgear usprawni też jakość połączenia przez Smart Hub, który ma wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Przypominam, że to Arlo Pro 3 to model na baterię. Jedno ładowanie urządzenia ma wystarczyć nawet na sześć miesięcy pracy (podawane jest 3-6 miesięcy). Hub ma powiększyć zasięg dostępu do podglądu,

Dosyć ważny jest system ładowania, by sprzęt starał się stale obserwować nasze mienie. Magnetyczny moduł do ładowania ułatwi uzupełnianie energii (3,5h). Opcjonalnie jest też panel solarny, czyli rozwiązanie na zewnątrz. Pośród akcesoriów znajdziemy też stację z podwójnym akumulatorem, czy specjalnie dłuższy przewodzik. Stare stacje będą współpracować z nowym modelem, więc posiadacze Arlo łatwo dokonają upgrade’u.

Arlo Pro 3 wodoszczelna kamerka na zewnątrz

Arlo Pro 3 z Alexą i Asystentem Google

Nie zabraknie pomocy komend głosowych oraz współpracy z platformami smart home. Kamerki Arlo Pro 3 będzie można uwzględniać w ekosystemach HomeKit od Apple, ale też sieciami działającymi na polecenia głosowe Alexy i Asystenta Google. Będziemy w stanie budować własne sceny i łączyć siły kamer z innymi modułami dla systemów dla inteligentnego domu. Netgear ma też własny system Arlo Smart, gdzie w modelu subskrypcyjnym mamy dodatkowe funkcje oraz archiwizacje materiału w chmurze.

Kamerka Arlo Pro 3 ma kosztować 199.99$, a w zestawie ze Smart Hubem (w nim dwie kamerki) niecałe 500$. W tej cenie będą trzy miesiące Arlo Smart w prezencie. Abonament to 10$ miesięcznie. W nim zapis nagrań może być przetrzymywany przez maksymalnie 30 dni.

źródło: Arlo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *