Arlo ma bardzo bogatą rodzinę kamerek do monitorowania domu oraz ogrodu. Aby lepiej rywalizować z coraz ostrzejsza konkurencją wprowadziło serię Essential. To przystępniejsze cenowo modele z podstawowym zakresem funkcji. Najnowszym wariantem tego typu będzie Arlo Essential Video Doorbell. To całkowicie bezprzewodowa odmiana zeszłorocznego Arlo Video Doorbell. Oczywiście z jego najważniejszymi cechami, ale na baterię.

Arlo Essential Video Doorbell

Arlo Essential Video Doorbell bez mostka

Nie widzę w nowym smart dzwonku do drzwi od Arlo większych zmian stylistycznych. To praktycznie ten sam sprzęt, ale bez ograniczeń wynikających z miejsca jego instalacji. Nie musimy się już martwić koniecznością podpięcia do zasilania. To z jednej strony niewątpliwa zaleta, ale z innej także wada. Zależy, jak na to patrzeć. Baterię trzeba będzie ładować, więc trzeba o tym pamiętać (są powiadomienia o kończącej się energii, miałem na myśli czynność).

Inny model od Arlo – Essential Spotlight Camera – też jest zasilana akumulatorkiem. Inteligentny dzwonek Arlo będzie działał na podobnej zasadzie, czyli z pominięciem specjalnego mostka, który wcześniej był wymagany do podłączenia z siecią Wi-Fi. Umożliwiał wyjście z lokalnego dostępu do tego całkowicie zdalnego, czyli przez Internet (podgląd z dowolnego miejsca z dostępem do netu). Oba te urządzenia z serii Essential nie wymagają żadnego mostka i łączą się z Wi-Fi bezpośrednio. To zarówno oszczędność i wygoda. Praca baterii wystarcza na od 3 do 6 miesięcy – zależnie od częstotliwości użycia. W razie czego moduł można też podłączyć do przewodowego zasilania.

Dzwonek Arlo Essential z HDR i 1:1

Sensor i obiektyw w Arlo są dokładnie takie same, jak w wersji przewodowej, czyli mają 180 stopniowe pole widzenia w kwadratowym formacie. Umożliwia to zobaczenie w kadrze całej postaci stojącej przed drzwiami. Od stóp do głów. O leżących pod wejściem paczkach nie piszę, bo to akurat domena rynku amerykańskiego, gdzie przesyłki często zostawia się pod domem. Jest też tryb HDR i podgląd nocny. W aplikacji wyznaczmy też strefy czułości dla detektora ruchu. Te, w których mamy otrzymywać powiadomienia o sytuacji. Oczywiście po zadzwonieniu otrzymujemy od razu połączenie video na telefon, by komunikować się z gościem. Dwustronne audio jest wspierane redukcją hałasów w tle, by dobrze słyszeć głos rozmówcy.

Co jeszcze? Możemy nagrać komunikaty dla odwiedzających, jest kompatybilność z asystentami głosowymi (Alexą i Asystentem Google), czyli opcją wywołania obrazu np. na smart ekranie. Nie zabraknie kanału w serwisie IFTTT do tworzenia automatyki. W specyfikacjach widzę też obecność jakiejś syreny alarmowej. Opcjonalnie jest subskrypcja Arlo Smart (trzy miesiące są gratis przy zakupie, by przetestować chmurę). Sam dzwonek z kamerką wyceniono na niecałe 200$.

źródło: arlo.com