Archos Hello – Smart Display z Google Asystentem

23 Lut 2018

Smart głośniki to sekcja elektroniki, która ma większe zainteresowanie niż wiele innych nowych rozwiązań. Asystenci w stacjach biją w sprzedaży gadżety z sektora wearable, czy VR i są jednym z najlepiej rozwijących się działów. Nic zatem dziwnego, że w ślad za gigantami podążają inne marki. Każda firma chce posiadać taki moduł dla smart domu. Na targach Mobile World Congress w Barcelonie swoją odmianę pokazuje francuski Archos. Producent wprowadza na rynek od razu odmianę z ekranem, czyli tzw. Smart Display współpracujący z Google Asystentem.

ARCHOS Hello

Archos Hello proponuje ten sam zestaw opcji do Lenovo Smart Display, LG ThinQ WK9 oraz JBL Link View. Wyróżni się jednak designem, ponieważ stosuje nietypowych kształtów format. Akurat stylistyka dla tego typu urządzeń ma znaczenie, więc producenci starają się przygotować efektowny format, którzy przy okazji odróżni projekt od innych. Faktyczne smart głośnik wygląda inaczej od całej reszty. Przede wszystkim z uwagi na wertykalność, czyli osadzenie wszystkiego w pionie, choć także z opcją ułożenia wertykalnego. Użytkownik ma tu wybór, więc treści na ekranie można będzie obserwować jak przy rotacji tabletowej.

Stacja Smart Display (jeszcze nie jest potwierdzone czy działa na tej platformie) od Archos proponowana jest w dwóch wielkościach: z 7 i 8.4-calową przekątną. Połowę całego frontu zajmuje głośnik. Przy projektowaniu takich modułów bardzo ważne jest wpasowanie się w stylistykę adekwatną do wystroju wnętrz. Oczywiście ma to być przede wszystkim domowy pomocnik, dzięki któremu skorzystamy z kilku funkcji, które są przygotowane specjalnie dla inteligentnego domu. Mowa o centrum sterowania smart wyposażeniem, korzystanie z komend głosowych oraz łączności przez ekran lub wykorzystania go do wyszukiwania informacji. W środku siedzi Android Oreo, więc interfejs powinien umożliwić skorzystanie z systemu przypominającego zadokowany tablet. Zastosowano tu tylko czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM i 16 GB na dane, więc mniej niż ma średniej klasy smartfon, ale ma to w zupełności wystarczyć do obsługi konkretnych funkcji.

ARCHOS Hello

Hello to po prostu dodatkowy ekran dla naszego wnętrza oraz opcja stremowania muzyki lu video połączeń. Obejrzymy też filmiki z YouTube’a, czy wykorzystamy Google Cast, ale generalnie to tylko dodatki. Moduł ma być elementem ekosystemu dla wnętrz. Na ten moment będzie to jedna z najatrakcyjniejszych pod względem cen forma smart głośnika z ekranem, ponieważ Archos wycenia swoje nowe cacka na 130 lub 180 Euro w zależności od wielkości.

źródło grafik: Archos.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *