Anker Eufy Genie – najtańsza stacja z Alexą

11 Sie 2017

Anker Eufy Genie

Alexa rośnie w siłę dzięki poszerzaniu swojego zasięgu. Jakiś czas temu Amazon uwolnił moduły i oprogramowanie, otwierając tym samym cały system na producentów akcesoriów i aplikacji. Integrowanie asystentki jest łatwiejsze, co daje przewagę na rynku samym producentom, ale zwiększa też dostępność Alexy na rynku. Do tej pory smart stacje i głośniki oferował praktycznie wyłącznie sam Amazon, ale kolejne powoli urządzenia innych marek dołączają do rodzinki (tworząc ekosystem). Najnowszym jest Anker Eufy Genie, czyli najtańszy głośniczek z Alexą do tej pory.

Amazon w swojej ofercie posiada kilka zróżnicowanych kosztowo modeli, a najtańszy Echo Dot wyceniono na 50$. Anker swój modulik sprzedaje za 35$. Właśnie te najtańsze warianty mogą być w całej sieci najważniejsze, ponieważ pozwalają na porozmieszczanie ich po całym budynku. Koszty wtedy bardzo się liczą. Amazon też o tym wie, więc sprzedaje też zestawy po 3 Doty za 130$. Eufy posiada te same opcje do Dot, czyli standardowy dostęp do funkcji asystentki głosowej. Ta oczywiście łączy się z pozostałymi modułami w naszej sieci.

Anker Eufy Genie

Budżetowa stacyjka powinna sprawdzić się jako uzupełnienie urządzeń w inteligentnym domu, gdzie możemy budować smart automatykę. Firma Anker zaznacza też, że Genie to ważny element Eufy Smart Home System, co oznacza, że wszystko w ofercie powinno być kompatybilne z poleceniami Alexy. Nie było przecież sensu na tworzenie własnego asystenta skoro można skorzystać z gotowego. Warto jeszcze dodać, że Anker obiecuje lepszą jakość dźwięki niż ta w Echo Dot (choć i tak w jakiś sposób ograniczoną gabarytami gadżetu). Wewnątrz niestety znajdzie się mniej mikrofoników, bo tylko dwa (kontra siedem w Echo Dot).

Przypomnę teraz dlaczego firmy decydują się na współpracę z Alexą. Obecnie ma już ponad 15 000 “skillów”, czyli różnych komend i możliwości reakcji. Możemy kontrolować smart dom, serwisy strumieniujące muzykę, pytać o różne informacje, czy nawet zamawiać głosowo Ubera. To tylko garstka możliwości. W sprzedaży ma być niebawem także Anker Eufy Genie z Bluetooth za 40$ (gdyby ktoś chciał bazować na innym protokole łączności). Mam nadzieję, że Amazon wprowadzi wkrótce multiroom dla muzyki i wtedy liczba głośniczków w mieszkaniu będzie miała jeszcze większe znaczenie. Obecnie można puszczać wszystko jednocześnie, ale to nie jest multiroom jakiego oczekujemy.

źródło: Anker

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Poszukuje przejsciówki z Lightning – 30 pin (zlacze-gniazdo) jednak z dluzszym wtykiem lightning aby mozna bylo podlaczyc przejsciówki bez zdejmowania dosyc grubej obudowy zabezp. Wtyk musi miec 10mm dlugosci. Byly takie kiedys w ispot, ale juz sa niedostepne. Prosze o pomoc. PM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *