Ambient Mode – TV Samsunga kameleonem

8 Mar 2018

Najefektowniejszym telewizorem Samsunga w tym roku będzie model “The Wall”, ale inne warianty też mają kilka ciekawych cech charakterystycznych. Koreański producent stawia na segment TV i proponuje zaciekawić klienta przeróżnymi technologiami, ale i nowinkami, których w odbiornikach telewizyjnych dotąd nie widywaliśmy. Niedawno firma przedstawiła linię produktów na 2018 rok. Oczywiście w jakości 4K oraz ekranach QLED.

Samsung Ambient Mode TV

Ja chciałbym zatrzymać się przy dwóch nowościach: trybie Ambient Mode oraz asystencie Bixby. Jestem zwolennikiem dostosowywania designu pod wnętrze, tzn. takie projektowanie wyglądu, by elektronika prezentowała się w domu lepiej niż wyłącznie jako urządzenie. W zeszłym roku Samsung pokazał telewizor The Frame TV i on świetnie pokazywał, że telewizor imitujący obraz może być także świetnym elementem dekoracyjnym. W tym roku do tego podejścia pasuje funkcja Ambient Mode, dzięki której możemy dostosować wyświetlany obraz do koloru ścian naszego mieszkania.

Taki panel stworzy w ten sposób rodzaj “niewidzialności” (ramka jest bardzo wąska, ale jeszcze ją tu trochę widać). Telewizor Samsunga dopasuje się otoczenia jak kameleon. Będzie imitować tło. Otrzymamy w ten sposób wyświetlanie danych na dużym ekranie wkomponowanym w pomieszczenie. Mowa o widgetach z przekazem przypominającym ten se smartfona. Możemy w ten sposób obserwować dane pogodowe, newsy, info o ruchu ulicznym i wiele innych. TV ma spełniać nowe role. Producent przygotował też nowy przewód One Invisible Connection, łączący zasilanie oraz A/V (zamiast dwóch mamy jeden, co ma ułatwić instalacje i ustawianie sprzętu).

Samsung Ambient Mode TV

Teraz akapit o asystencie Bixby. Samsung też chce mieć konkurencyjnego pomocnika AI, więc stara się włączyć w walkę z Alexą i Google Asystentem. Jeszce sporo musi nadgonić, ale ostatnio firma oferuje go coraz szerzej. Nie mogło tu zabraknąć telewizorów. Samsung Smart TV otrzymuje wsparcie Bixby Voice. Na razie z podstawami i wyłącznie w trzech językach (angielski,  chiński i koreański). Do dyspozycji widzów mają tu być opcje przeszukiwania przewodnika z programami i logowanie do aplikacji.  Na koniec warto jeszcze króciutko dopisać o najważniejszych specyfikacjach. Nowe jednostki na 2018 rok to warianty QLED z HDR10+ (od 49 do 88 cali), poprawionym kontrastem i kolorami. Ofertę zaprezentowano w różnych segmentach, m.in. premium. Ta najdroższa linia ma jeszcze kilka usprawnień.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *