Amazon Echo Show 8

25 Wrz 2019

Oprócz smart głośników Amazon posiada w swojej ofercie także smart ekrany, czyli nieco bardziej rozwinięte odmiany tegoż urządzenia. Amazon Echo Show 8 to już trzeci wariant w ofercie interfejsu graficznego dla Alexy. Jak sama nazwa wskazuje, ten produkt ma 8 cali przekątnej, co plasuje go między niedawno wprowadzonym Echo Show 5 i największym Echo Show z wyświetlaczem 10 cali. Cała rodzinka ma materiałowy tył oraz spójny design.

Echo Show 8 do kuchni

Echo Show 8 do kuchni

Amazon stwierdził, że brakowało w portfolio czegoś pomiędzy 5.5 a 10 cali. Oceniono, że jeden może być za mały, a drugi nieco za duży, więc warto dorzucić coś pośredniego. Oczywiście, podobnie jak pozostali bracia, wewnątrz konstrukcji jest kamerka do video połączeń. Na szczęście z fizyczną pokrywką, odcinającą dostęp do podglądu naszego wnętrza. Ma to zapewnić ochronę prywatności, jeśli uważamy, że może zagrozić naszemu bezpieczeństwu.

Echo Show 8 jest promowany przez producenta jako model do kuchni, ale spokojnie możemy znaleźć dla niego miejsce w dowolnym pomieszczeniu. W kuchni przydadzą się video przepisy, czy szansa na oglądania materiałów video z serwisu Amazona. W bazie mamy znaleźć materiały z BBC Good Food. Partnerem będzie też Food Network, który przygotuje ekskluzywny content pod Echo. Będą to np. filmiki z gotującym Bobbym Flayem. Alexa ma w każdej chwili podpowiadać kolejne kroki z opcją cofania się do poprzednich. Mamy po prostu wykorzystać asystentkę podczas pichcenia. Wirtualna pomoc ma działać kontekstowo i dotyczyć składników, czasu poszczególnych czynności, czy temperatur. Wszystko ma być stale dopracowywane, by pomoc była faktycznie użyteczna.

Amazon Echo Show 8 smart display

Echo Show 8 to Smart Display

Nowy model to też (a w zasadzie przede wszystkim) smart ekran, czyli Alexa w wizualnym interfejsie. W ofercie funkcji są zatem wszystkie wcześniejsze zalety Smart Display w edycji Show. Motyw ten ma zwracać odpowiedzi na zapytania z graficznymi dodatkami, ale też umożliwić więcej opcji podczas kontroli naszej smart sieci urządzeń zintegrowanych z usługami smart home Amazona. Menu jest przystosowane do dotykowej obsługi. Zobaczymy na nim pogrupowane akcje dla pomieszczeń, sceny i inne ustawienia dla posiadanych smart urządzeń. Odpalimy też słowa piosenek podczas puszczania muzyki lub wykorzystamy panel jak smart ramkę do zdjęć. Pulpit będzie pokazywał godzinę i podstawowy przekaz na dany dzień, m.in. ważne komunikaty i powiadomienia. Nie zabraknie trybu intercomu (Drop In).

Amazon uruchomi na Echo Show 8 system FreeTime, który został stworzony dla Echo Dot Kids Edition. To rodzaj kontroli rodzicielskiej na smart ekran z Alexą. Echo da dostęp do filmików przystosowanych dla najmłodszej grupy użytkowników. Alexa Communications to z kolei pilnowanie połączeń video, by dzieci rozmawiały tylko ze zweryfikowanymi osobami. Nowy Echo Show 8 ma kosztować 130 dolarów. Jak zwykle (i do znudzenia) dopiszę, że Amazon wciąż nie wspiera polskiego języka.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *